Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
waldemar pawlak
14.07.2014 13:32

Koalicja PO z PSL-em przetrwa? Politycy spokojni

Platforma Obywatelska z dystansu obserwuje rozgrywki wewnątrz PSL-u.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maj/Reporter)

Platforma Obywatelska z dystansu obserwuje rozgrywki wewnątrz PSL-u. Politycy PO zapewniają o stabilności koalicji, czego dowodem ma być piątkowe głosowanie nad konstruktywnym wotum nieufności dla rządu oraz nad odwołaniem ministra spraw wewnętrznych.

Oba wnioski nie zyskały akceptacji sejmowej większości. Przy tej okazji przypomniał o sobie były wicepremier Waldemar Pawlak, który domagał się odroczenia głosowania nad wotum nieufności dla szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza.

26 lipca odbędzie się posiedzenie Naczelnego Komitetu Wykonawczego PSL-u, podczas którego prezes Janusz Piechociński ma poprosić o wotum zaufania dla siebie. Zapewne to pobudza niektórych polityków Stronnictwa do aktywności - przypuszcza poseł PO Marcin Kierwiński.

Dodaje, że koledzy z PSL-u sami powinni swoje wewnętrzne relacje wyjaśnić. Przypomina też, że podczas piątkowych głosowań ludowcy zachowali się lojalnie. Wprawdzie - powiedział - Waldemar Pawlak wstrzymał się od głosu, ale de facto opowiedział się po stronie rządu i koalicji. Polityk wyjaśnia, że to zwolennicy odwołania ministra powinni po swojej stronie zgromadzić 231 głosów.

Spokojna o los koalicji jest też wiceszefowa klubu PO Iwona Śledzińska-Katarasińska. Wszelkie spekulacje o kłopotach koalicji przegrywają z matematyką - podkreśla posłanka. Dodaje, że Platforma nie powinna się zbytnio mieszać w - jak się wyraziła - podskórne nurty w PSL-u.

W czwartek Centralne Biuro Antykorupcyjne w ramach śledztwa dotyczącego praktyk korupcyjnych na Podkarpaciu, przeszukało między innymi biuro poselskie Jana Burego.

Dziś w radiowej Trójce Waldemar Pawlak mówił, że zamieszanie wokół Jana Burego spowodowało niejasną atmosferę. Jeżeli byłyby poważne zarzuty wobec Jana Burego, sam deklarował odejście - stwierdził Pawlak.

- _ Jak się znam na takich przeciekających instytucjach, to mogłoby się okazać, że jeśli by coś znaleziono, to już w piątek pewnie byłyby jakieś głośne informacje, o tym że właśnie znaleziono obciążające dowody _ - powiedział polityk.

Czytaj więcej w Money.pl
Waldemar Pawlak znów zaskoczył. Czym? W ubiegłym tygodniu Centralne Biuro Antykorupcyjne w ramach śledztwa dotyczącego praktyk korupcyjnych na Podkarpaciu, przeszukało między innymi biuro poselskie Jana Burego.
Zaskakujące działanie Pawlaka. Co mu grozi? Na konferencji prasowej po głosowaniu, w którym szef MSW zachował swoją funkcję, Piechociński komentował różnicę zdań między nim a Pawlakiem.
"Opozycja nie chce odwołać Tuska" Część opozycji nie zdała egzaminu i pokazała, że nie chce odwoływać rządu - tak Mariusz Błaszczak skomentował odrzucenie przez Sejm wniosku o wotum nieufności.
Sienkiewicz zostaje na stanowisku. Wniosek odrzucony _ Głosowanie nie może się odbywać pod szantażem _ - grzmiał wcześniej były szef PSL i domagał się jego przełożenia.
Tagi: waldemar pawlak, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz