Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
jarosław kalinowski
23.10.2011 08:02

Koalicja PO i PSL zagrożona? O to się kłócą

Mogą zapaść decyzje w sprawie podziału lub utworzenie nowych ministerstw.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

*Ze wszystkich stron płyną zapewnienia, że koalicja Platformy Obywatelskiej i PSL-u będzie kontynuowana, tymczasem negocjacje trwają, a politycy spierają się nie tylko o poszczególne resorty, ale także o ich strukturę. *

Planowana Rada Naczelna Polskiego Stronnictwa Ludowego, która miała formalnie zatwierdzić koalicję z PO, zbierze się dopiero 9 listopada. Do tego czasu być może zapadnie decyzja w sprawie kształtu między innymi ministerstwa gospodarki i resortu środowiska.

Czy ministerstwo środowiska zostanie wchłonięte przez resort gospodarki czy też część kompetencji z tego pierwszego zostanie przeniesione do drugiego? O to właśnie spierają się koalicjanci. Mówił o tym w Polskim Radiu Jarosław Gowin z PO._ - Czy energetyka ma być połączona ze środowiskiem? Nie ukrywamy, że to jest jeden z głównych problemów do dogadania - _ ujawnił Gowin.

Zdaniem Jarosława Kalinowskiego dobrym pomysłem byłoby utworzenie specjalnego konwentu koalicyjnego, który będzie czuwał nad porozumieniem między PO i PSL._ - Dobrze jeżeli raz na dwa tygodnie zbierają się najwyższe gremia obu partii i omawiają najważniejsze kwestie - _ przekonuje Kalinowski.

Ludowcy nie podejrzewają, aby Donald Tusk chciał koalicji z lewicą i nie mają wątpliwości, że to ich partia będzie współtworzyć nowy rząd.

Waldemar Pawlak mówił przedwczoraj , że nie widzi niczego złego w spotkaniu premiera z szefem klubu SLD Leszkiem Millerem.

O docieraniu się koalicji rządowej czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/158/t97438.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pawlak;nie;podejrzewa;tuska;chec;zerwania;koalicji,238,0,945390.html) SLD zamiast PSL w koalicji? Pawlak mówi... Szef Ludowców mówi, że _ nie jest zazdrosny o Leszka Millera _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/218/t164314.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/premier;spotkal;sie;z;szefem;klubu;sld,51,0,945203.html) Miller u Tuska. "To dowód normalności" -_ Jeżeli szef zwycięskiej partii spotyka się z szefem klubu opozycyjnego to trzeba to pochwalić _ - powiedział Leszek Miller po spotkaniu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/121/t79481.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kalinowski;nie;zakonczyly;sie;jeszcze;rozmowy;w;sprawie;koalicji,13,0,942861.html) Koalicji jeszcze nie będzie. PSL się waha Wynik w wyborach zawiódł liderów Polskiego Stronnictwa Ludowego - Jarosława Kalinowskiego i Jana Burego
Tagi: jarosław kalinowski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz