Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Koalicja na prawicy. Zbigniew Ziobro zdradza najbliższe plany koalicji

0
Podziel się:

Ziobro mówi, że w koalicji trwają rozmowy na temat ewentualnego wprowadzenia systemu prezydenckiego

Koalicja na prawicy. Zbigniew Ziobro zdradza najbliższe plany koalicji
(PrntScreen z Pis.tv)
bEKzFpAR

- _ Trwają prace nad programem _ - mówi Zbigniew Ziobro. Prezes Solidarnej Polski powiedział w Trójce, że prace te zakończą się przed wyborami parlamentarnymi.

Ziobro dodał, że wybory do Parlamentu Europejskiego pokazały, iż nie da się finansować partii tylko z oszczędności. Solidarna Polska, która była przeciwko finansowaniu partii politycznych z budżetu, nie wyklucza więc utrzymania tego rozwiązania. Finansowanie takie musiałoby jednak być przejrzyste. Ziobro przyznał, że jego ugrupowanie jest za zniesieniem Senatu, a Prawo i Sprawiedliwość za jego utrzymaniem.

Solidarna Polska ma przedstawić kolejne argumenty za swoją koncepcją. Ziobro dodał, że w koalicji trwają rozmowy na temat ewentualnego wprowadzenia systemu prezydenckiego. Przyznał jednak, że potrzebna byłaby do tego większość konstytucyjna w Sejmie. Prezes Solidarnej Polski podkreślił, że porozumienie PiS-u, Solidarnej Polski i Polski Razem ma ten sam cel, co Akcja Wyborcza _ Solidarność _: połączenie sił, aby wygrać wybory i zmieniać Polskę.

bEKzFpAT

Mówiąc o prawyborach prezydenckich na prawicy, gość Trójki powiedział, że koncepcja ta powstała przed porozumieniem z PiS-em i Solidarną Polską. W porozumieniu zobowiązała się ona, że nie będzie wystawiać własnego kandydata. W tej sytuacji, zdaniem Ziobry, kandydatem koalicji będzie kandydat PiS-u.

Zbigniew Ziobro powiedział, że wczorajsze uniewinninie policjantów, pracujących przy sprawie Krzysztofa Olewnika, świadczy o słabości państwa. Prezes Solidanrej Polski dodał, że jego ugrupowanie jest za ograniczeniem kadencji prezydentów i burmistrzów miast.

Czytaj więcej w Money.pl
Nominacja Tuska wyniosła PO w sondażach Poparcie dla PO wyniosło 34 proc., co oznacza wzrost o 10 pkt. proc. w porównaniu z poprzednim badaniem przeprowadzonym w czerwcu.
Kaczyński i Gowin chcą wykluczyć Ziobrę? Informatorzy z kierownictwa PiS zdradzają, że tajny załącznik do porozumienia zawiera rozkład miejsc na listach wyborczych partii.
Co uzgodnił Kaczyński z Gowinem i Ziobrą? Czy będzie wspólnym kandydat trzech partii w wyborach prezydenckich w 2015 roku?
bEKzFpBu
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)