Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
terroryzm
29.01.2014 15:20

Kłopoty telewizji Al-Dżazira. Dziennikarze oskarżeni o terroryzm

Wśród zarzutów można znaleźć wspieranie Bractwa Muzułmańskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Egipska prokuratura poinformowała dziś, że czterech dziennikarzy Al-Dżaziry, zatrzymanych w grudniu, zostało oskarżonych o wspieranie członków organizacji terrorystycznej. Egipskie władze zarzucają katarskiej telewizji, że wspiera Bractwo Muzułmańskie.

Prokurator poinformował w oświadczeniu, że przed sądem stanie dwóch obywateli Wielkiej Brytanii, Australijczyk i Holenderka. Podkreślono, że grupa _ korespondentów _ pomagała członkowi _ organizacji terrorystycznej _.

Z informacji agencji Associated Press wynika, że poza obcokrajowcami przed sądem postawionych zostanie 16 innych pracowników Al-Dżaziry. Prokuratura informuje, że postawiono im zarzut przynależności do _ organizacji terrorystycznej _. To pierwszy przypadek w Egipcie, od czasu zdelegalizowania Bractwa Muzułmańskiego, kiedy dziennikarzom postawiono podobne zarzuty.

Kairskie biuro Al-Dżaziry jest zamknięte od 3 lipca, kiedy to siły bezpieczeństwa, w kilka godzin po obaleniu islamistycznego prezydenta Mohammeda Mursiego, dokonały nalotu na siedzibę telewizji.

Egipski rząd w grudniu 2013 roku oficjalnie uznał Bractwo Muzułmańskie, z którego wywodzi się obalony w lipcu prezydent Mohammed Mursi, za organizację terrorystyczną.

Od obalenia i aresztowania Mursiego 3 lipca członkowie Bractwa Muzułmańskiego i zwolennicy byłego szefa państwa stali się obiektem represji ze strony nowych władz. Wpisaniu Bractwa Muzułmańskiego na listę organizacji terrorystycznych towarzyszy zakaz demonstracji, pod groźbą pięciu lat więzienia - podało MSW Egiptu. Taka sama kara grozi za posiadanie w formie pisemnej lub innej nauk Bractwa - dodał resort.

Katar, który jest siedzibą Al-Dżaziry uważany jest za państwo przychylne obalonemu prezydentowi Mursiemu.

Czytaj więcej w Money.pl
Dziennikarze Al-Dżaziry trafili za kraty Trzech dziennikarzy Al-Dżaziry, oskarżono o rozpowszechnianie informacji grożących _ bezpieczeństwu narodowemu _.
Aresztowano dziennikarzy telewizji Al-Dżazira Wcześniej władze w Kairze oskarżyły telewizję o nielegalne nadanie programu, w którym wystąpił członek Bractwa Muzułmańskiego.
Koniec w wypłacaniem okupów terrorystom Inicjatorem rezolucji ONZ była Wielka Brytania. Brytyjski ambasador Mark Lyall Grant oświadczył, że w ciągu 3,5 roku ugrupowania powiązane z Al-Kaidą zarobiły na okupach co najmniej 105 mln dolarów.
Tagi: terroryzm, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz