Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
areszt domowy
07.10.2013 08:00

Kłopoty Berlusconiego. Co wybierze zamiast roku więzienia?

Były premier Włoch Silvio Berlusconi woli karę pozbawienia wolności przechodząc resocjalizację pod opieką służb społecznych niż w areszcie domowym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jennifer Lorenzini/Splash News/East News)
Silvio Berlusconi

Były premier Włoch Silvio Berlusconi, skazany prawomocnie za oszustwa podatkowe, woli karę pozbawienia wolności przechodząc resocjalizację pod opieką służb społecznych niż w areszcie domowym - podały włoskie media, powołując się na jego adwokatów.

Do 15 października 77-letni były szef rządu i obecny lider centroprawicy musi złożyć wniosek w prokuraturze, dotyczący wybranego przez siebie zastępczego sposobu odbywania kary roku więzienia. Z czterech lat, na jakie został skazany, trzy podlegają amnestii. Z racji wieku Berlusconi nie pójdzie do zakładu karnego.

Adwokaci byłego premiera Fsranco Coppi, Niccolo Ghedini i Piero Longo oświadczyli, że o ile w ostatniej chwili nie otrzymają innych wskazówek od swego klienta, to złożą w najbliższych dniach wniosek o powierzenie go opiece służb socjalnych, zapewne w Rzymie.

Prasa zauważa, że teoretycznie jest możliwe, że Berlusconi nie będzie w ramach resocjalizacji wykonywał żadnej pracy, lecz jedynie będzie spędzał czas z pracownikiem służb socjalnych, którego opiece zostanie powierzony. To ten asystent z opieki społecznej będzie odpowiadał za jego _ proces powrotu do społeczeństwa _.

Gdyby jednak okazało się, że magnat medialny będzie musiał wykonywać pracę społeczną, to już ma zaproszenia od różnych instytucji. I tak na przykład Berlusconi może wybrać między pracą w spółdzielni na peryferiach Neapolu a szkołą plastyczną w Lodi na północy kraju, gdzie mógłby w ramach resocjalizacji zajmować się muzyką i botaniką. Chęć ugoszczenia polityka wyraziło też stowarzyszenie obrońców zwierząt, które umożliwiłoby mu opiekę nad szczeniakami.

Powierzenie opiece służb socjalnych Berlusconi uważa za mniej dotkliwe niż areszt domowy, bo ten - jak podkreśla włoska prasa - oznaczałby dla niego niemal polityczne wygnanie.

Decyzja o wyborze sposobu odbywania kary zbiega się w czasie z postępowaniem w Senacie, z którego może zostać usunięty na mocy ustawy jako osoba prawomocnie skazana. Taką rekomendację przedstawi niebawem izbie wyższej senacka komisja do spraw wyborów.

Czytaj więcej w Money.pl
Berlusconi bardzo blisko usunięcia z senatu Dziś rozpoczyna się w Rzymie procedura pozbawienia go mandatu członka izby wyższej włoskiego parlamentu.
Przepych w nowej siedzibie Berlusconiego Pałacowe komnaty, marmury, sztukateria - tak wygląda nowa siedziba partii byłego premiera Włoch Silvio Berlusconiego w Rzymie.
Ci skazańcy nie trafią za kratki? Jest ustawa Włoski rząd zaproponował, aby osoby skazane na kary do 6 lat więzienia, odbywały je w areszcie domowym.
Tagi: areszt domowy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz