Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
02.02.2011 17:20

Klich utrzyma się na stołku? Komisja negatywnie o odwołaniu

Dorn: To Pan jest współwinny katastrofie smoleńskiej i rozkładowi armii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

*Sejmowa komisja obrony negatywnie zaopiniowała wniosek PiS o odwołanie ministra obrony Bogdana Klicha. Prawo i Sprawiedliwość zarzuciła wcześniej ministrowi m. in. współodpowiedzialność za katastrofę smoleńską i brak reakcji na raport MAK. *

PiS wini też szefa resoru za zły stan polskiej armii. Wniosek poparły też kluby SLD i PJN. Koalicja po raz kolejny okazała się silniejsza. Opozycja musiała mieć 231 głosów, żeby można było go przyjąć. Koalicja broniąca szefa MON miała razem 235 posłów.

Wniosek przedstawił poseł niezrzeszony Ludwik Dorn. _ - Minister powinien odpowiedzieć i za brak reakcji na raport MAK i słowa o generale Błasiku, oraz za rozkład armii - mówił Dorn . _


POSŁUCHAJ LUDWIKA DORNA:

Ludwik Dorn przedstawił też cały szereg innych zarzutów pod adresem ministra obrony, również w sprawach związanych z misją polskich wojsk w Afganistanie.
Bogdan Klich nazwał argumenty Ludwika Dorna _ bajkopisarstwem _.

POSŁUCHAJ BOGDANA KLICHA:

Przewodniczący komisji Stanisław Wziątek rozpoczął od tematu, który ostatnio pojawił się w mediach - o rzekomym _ zbieraniu haków _ na część rodzin pilotów, którzy zginęli w katastrofie CASY. A zbulwersowany szef MON odpowiadał.

*POSŁUCHAJ BOGDANA KLICHA: *


Atak z innej strony przypuścił natomiast Mariusz Kamiński z PiS. Zarzucił szefowi MON, że w Afganistanie odpowiadamy za całą prowincję, na czym cierpi reszta wojska. Wytoczył też - często ostatnio wytaczana armatę - czyli katastrofę smoleńską.

*POSŁUCHAJ MARIUSZA KAMIŃSKIEGO: *

Jutro w sprawie wniosku o odwołanie szefa MON ma sie odbyć debata na sali plenarnej, a w piątek głosowanie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/50/t130610.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/glowa;klicha;raczej;nie;poleci;dzis;opinia;o;wniosku;pis,188,0,764348.html) Głowa Klicha raczej nie poleci. Dziś opinia o wniosku PiS Wniosek PiS o odwołanie szefa MON nie ma szans. Opozycja potrzebuje aż 231 głosów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/187/t46779.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/psl;nie;przylozy;reki;do;rozwalenia;rzadu;tuska,108,0,754540.html) "PSL nie przyłoży ręki do rozwalenia rządu Tuska" Stanisław Żelichowski, szef klubu poselskiego PSL zapowiada obronę ministra Bogdana Klicha.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/106/t90474.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/klopotek;o;klichu;jest;jedno;honorowe;wyjscie,141,0,753805.html) Kłopotek o Klichu: Jest jedno honorowe wyjście Szef MON ułatwiłby wszystkim sytuację, gdyby złożył dymisję - uważa poseł PSL.
Tagi: wiadomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz