Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
25.07.2014 21:10

Kijów nie wyda Rosji Jarosza

List gończy za Dmytro Jaroszem - liderem radykalnej nacjonalistycznej partii ukraińskiej Prawy Sektor - Interpol wydał na wniosek Rosji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(nbnews.com.ua/prtSc)

Ukraina nie wyda Moskwie lidera partii Prawy Sektor Dmytro Jarosza, przeciwko któremu w Rosji wszczęto postępowanie karne i który jest poszukiwany przez Interpol - zapewnił cytowany przez Interfax-Ukraina doradca szefa MSW Anton Heraszczenko.

List gończy za Dmytro Jaroszem - liderem radykalnej nacjonalistycznej partii ukraińskiej Prawy Sektor - Interpol wydał na wniosek Rosji. Jarosz jest podejrzany o nawoływanie za pośrednictwem mediów do terroryzmu i ekstremizmu. Zarzuty, jakie stawia liderowi Prawego Sektora Rosja, są ujęte w dwa punkty i mówią o _ publicznym podżeganiu _ do działań terrorystycznych i ekstremistycznych z użyciem środków masowego przekazu.

_ Gdzie obecnie przebywa Jarosz - nie wiadomo. Ukraina nie wydaje swych obywateli innym krajom, a już zwłaszcza Rosji, która nie wydaje nam obywateli Ukrainy - Janukowycza, jego rodzinki i trzech dziesiątków niegodziwców niższej rangi _ - napisał Heraszczenko w piątek wieczorem na swym profilu na Facebooku. Obalony były prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz uciekł do Rosji.

Heraszczenko powiedział, że w piątek "Ukrainę poruszyła wiadomość, że Jarosza poszukuje na prośbę Rosji Interpol. Przypomniał, że postępowanie karne przeciw Jaroszowi Federacja Rosyjska wszczęła jeszcze w marcu; wszczęto je z dwóch paragrafów - jeden to publiczne nawoływania do terroryzmu, drugi - publiczne nawoływania do ekstremizmu. Zaznaczył, że podstawą oskarżeń był domniemany apel Jarosza do przywódcy terrorystów kaukaskich Doku Umarowa o udzielenie poparcia Ukrainie.

Agencja Interfax-Ukraina przypomina, że w kwietniu tego roku prokurator generalny Federacji Rosyjskiej Jurij Czajka informował o skierowaniu do Interpolu wniosku o wydanie listu gończego za liderem Prawego Sektora i o jego aresztowanie.

Dmytro Jarosza, który kandydował w majowych wyborach prezydenckich na Ukrainie, poparło zaledwie 0,9 proc. uprawnionych do głosowania.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosyjskie zestawy rakietowe jadą do separatystów na Ukrainie Pentagon twierdzi, że broń może zostać przekazana jeszcze dzisiaj.
Włosi nie chcą budować okrętu z Rosjanami Strona włoska zdementowała twierdzenia partnera rosyjskiego, iż miało to związek z kryzysem na Ukrainie.
Rosja oskarża Ukrainę o ostrzał moździerzowy W rejonie Rostowa spadło około 40-tu pocisków.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz