Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kierowcy boją się fotoradarów. Oto dowody

Na początku działania nowych fotoradarów przeciętnie jedno urządzenie rejestrowało ponad 60 wykroczeń na dobę. Liczba ta spadła dwukrotnie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Agencja SE/ East News)

*Liczba wykroczeń zarejestrowanych przez postawione niedawno fotoradary systematycznie spada - wynika z danych Inspekcji Transportu Drogowego. *

Na początku działania nowych fotoradarów przeciętnie jedno urządzenie rejestrowało ponad 60 wykroczeń na dobę. Jak mówi Generalny Inspektor Transportu Drogowego Tomasz Połeć, w ostatnich dniach liczba ta spadła dwukrotnie.

W większości wypadków średnia zdjęć oscyluje w okolicach trzydziestu. Zdaniem Generalnego Inspektora jest to dowód na to, że fotoradary zmuszają kierowców do zmniejszenia prędkości. A to, zdaniem Inspektora, jest celem nadrzędnym. W tej chwili każda żółta skrzynka jest wyposażona w urządzenia rejestrujące prędkość.

Tomasz Połeć uważa, że trzeba się wykazać daleko idącą niefrasobliwością, żeby przekraczać prędkość w miejscu pomiaru i dać się uwiecznić na zdjęciu.

Od stycznia 2013 roku Generalny Inspektorat Transportu Drogowego ma do dyspozycji 400 fotoradarów. Prędkość mierzą także nieoznakowanie radiowozy z fotoradarem na pokładzie. ITD kupiła 29 takich samochodów.

Czytaj więcej w Money.pl
"Stawiają fotoradary, by wyłupić podatki" Do końca roku każdy z nas zapłaci średnio kilkaset złotych mandatu - straszy Palikot.
Fotoradarów będzie mniej? PiS ma propozycję Fotoradary tylko w miejscach szczególnie niebezpiecznych, a pieniądze z mandatów tylko na drogi - proponuje Prawa i Sprawiedliwość.
To koniec bezkarności parlamentarzystów? Zdaniem Ewy Kopacz, projekt da szansę policji, by łamiącemu przepisy drogowe parlamentarzyście wręczyła mandat.
NIK ujawnia: część fotoradarów to skarbonki Z dotychczasowej kontroli wynika, że część miejsc była typowana w oparciu o samorządowe plany wpływów do budżetu.
Tagi: fotoradary na polskich drogach, fotoradary, wiadomości, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz