Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kibole Legii narozrabiali w Rzymie. Wielu aresztowanych

0
Podziel się:

Bandyci próbowali wedrzeć się do zabytków, jak Ołtarz Ojczyzny na Placu Weneckim czy Koloseum.

Kibole Legii narozrabiali w Rzymie. Wielu aresztowanych
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

1/20

fot: PAP/Bartłomiej Zborowski

20 osób zatrzymanych i jedna poturbowana - to bilans rzymskich występów pseudokibiców Legii. W ramach pierwszej kolejki Ligi Europejskiej warszawska drużyna spotkała się wieczorem z włoskim klubem Lazio. Mecz jeden do zera wygrali gospodarze.

Przez cały dzień rzymska policja niemal krok w krok chodziła za polskimi pseudokibicami. W mniejszych lub większych grupach, zawsze pod wpływem alkoholu, niekiedy w białych kominiarkach, pojawiali się oni w rozmaitych punktach Wiecznego Miasta, atakując zabytki, jak Ołtarz Ojczyzny na Placu Weneckim czy Koloseum. Wywołało to oburzenie i strach wśród licznych turystów.

Pod wieczór chuligani z Warszawy zaczęli zbierać się przy bramie stadionu olimpijskiego, próbowali wejść na trybuny, choć był on jeszcze zamknięty. Kilkakrotnie policja musiała uciec się do użycia siły. Niektórych zatrzymano do wyjaśnienia. Zgodnie z planem siłom porządkowym udało się nie dopuścić do kontaktu polskich pseudokibiców z kibicami Lazio, co poczytują sobie za duże osiągnięcie.

Zobacz także: ZOBACZ JAK KIBOLE PRÓBUJĄ DOSTAĆ SIĘ DO KOLOSEUM:

Była to dla nich próba generalna przed niedzielnym rzymskim derby - meczem Lazio-Roma, któremu tradycyjnie już towarzyszą poważne incydenty, a nawet zamieszki.

Czytaj więcej w Money.pl
Kibic z plaży w Gdyni zwolniony bez zarzutów Mieszkaniec Świętochłowic został zwolniony, bo prokuratura nie dysponowała żadnym dowodami na udział w bójce.
Ustalili pięciu kolejnych uczestników bójki na plaży 18 sierpnia na plaży w Gdyni doszło do pobicia meksykańskich marynarzy przez grupę Polaków.
Dlaczego nie aresztowali tych "kibiców"? W połowie sierpnia z powodu wybryków chuliganów w 35. minucie został przerwany mecz czwartej ligi rozgrywany na stadionie klubu KS Łomianki.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)