Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kibice z zagranicy bardzo dobrze oceniają Euro w Polsce

0
Podziel się:

84 proc. zagranicznych kibiców i turystów pozytywnie ocenia organizację Euro w Polsce.

Kibice z zagranicy bardzo dobrze oceniają Euro w Polsce
(Beata Ratuszniak)

84 proc. zagranicznych kibiców i turystów pozytywnie ocenia organizację Euro w Polsce, zaś 81 proc. z nich deklaruje ponowny przyjazd do naszego kraju - poinformowało MSZ, powołując się na wyniki badań przeprowadzonych przez Instytut PBS.

MSZ podało, że blisko 60 proc. osób biorących udział w badaniu było w Polsce po raz pierwszy. Niemal wszyscy ankietowani zadeklarowali również, że polecą wizytę w Polsce swoim znajomym.

_ Większość badanych - 91 proc. - bardzo dobrze oceniła atmosferę w trakcie Euro 2012 w Polsce. 77 proc. zagranicznych turystów i kibiców pozytywnie oceniło transport, a 85 proc. w czasie pobytu w miastach gospodarzach czuje się w naszym kraju bezpiecznie _ - podał resort spraw zagranicznych.

Zdecydowane pochwały zebrali polscy wolontariusze miejscy, którzy zdaniem zagranicznych uczestników turnieju wykazują się dużą wiedzą i kompetencją, bardzo dobrą znajomością języka angielskiego, komunikatywnością oraz dużą chęcią niesienia pomocy i wsparcia. _ Ogólna ocena dla pracy wolontariuszy miast gospodarzy to aż 88 proc. pozytywnych wskazań respondentów _ - napisano w komunikacie.

88 proc. ankietowanych pozytywnie oceniło również polskie oficjalne Strefy Kibica. 90 proc. pochwaliło atmosferę, jaka panuje w FanZonach, 86 proc. - bezpieczeństwo, a 85 proc. - lokalizację.

Badanie zostało przeprowadzone przez PBS 8 i 10 czerwca, czyli w pierwszych dniach meczów w Polsce, wśród 500 zagranicznych turystów i kibiców, w każdym z czterech miast gospodarzy mistrzostw w Polsce. Łącznie dało to 2000 ankietowanych osób. Badanie było realizowane na grupie osób powyżej 15. roku życia, przed, w trakcie i po meczu.

MSZ poinformowało także, że polska ambasada w Dublinie otrzymała w piątek _ bardzo miłego maila _ od irlandzkiego kibica, który odwiedził nasz kraj w czasie Euro. _ Jest on zachwycony gościnnością Polaków, która go tu spotkała _ - podkreślił resort.

Czytaj więcej o bezpieczeństwie na Euro 2012 w Money.pl
Prezydent Warszawy tłumaczy, dlaczego nie zakazała marszu Rosjanom _ - Opozycja częściowo świadomie wprowadza w błąd, najśmieszniejszy był argument pana Czarneckiego _ - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Będą ostre kary dla kiboli? Na razie w planach Posłowie twierdzą, że jeśli chodzi o kibiców, którzy regularnie dopuszczają się bójek, orzeczenia powinny być najsurowsze z możliwych.
UEFA nakłada karę po burdach w Warszawie W przypadku recydywy UEFA grozi odjęciem punktów podczas kolejnych eliminacji mistrzostw Europy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)