Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kibice mają pretensje przed spotkaniem z premierem

0
Podziel się:

Fani piłki nożnej czują się szykanowani przez policję.

Kibice mają pretensje przed spotkaniem z premierem
(wonker/CC/Flickr)
bESpznDV

Mamy dosyć szykanowania środowiska kibicowskiego - mówili przedstawiciele fanów piłkarskich, podczas konferencji prasowej poprzedzającej spotkanie z premierem Donaldem Tuskiem.

_ - Wśród nas są różni ludzie, ale to nie usprawiedliwia represji, jakie nas spotykały. Jakiś czas temu wybraliśmy się na spotkanie z premierem do miejscowości pod Białymstokiem, ale większość z nas tam nie dotarła, ponieważ byli poddawani szczegółowej i długiej kontroli policyjnej. Oczywiście nie podano im żadnego powodu. Kilka dni później 42 osoby zostały bezprawnie zatrzymane pod urzędem wojewódzkim w Białymstoku, a 12 z nich otrzymało po 500 zł mandatu bez prawa odwołania się _ - oznajmił reprezentujący kibiców Jagiellonii Białystok, Tomasz Piętka.

_ - Nie rozumiemy dlaczego środowisko kibicowskie jest tak szykanowane. Mamy tego dosyć _ - podkreślił Piętka, przed spotkaniem z premierem zaplanowanym na godzinę 15.

bESpznDX

Konflikt pomiędzy obydwoma stronami rozpoczął się po tym jak w końcówce poprzedniego sezonu, zamykane były stadiony piłkarskie. Była to odpowiedź rządu na burdy pseudokibiców po majowym finale Pucharu Polski w Bydgoszczy pomiędzy Legią a Lechem.

_ - Decyzjami o zamykaniu stadionów uderzono w tysiące osób, których nie było w Bydgoszczy i nie łamali prawa. To była tylko medialna "ustawka" jakich ostatnio jest dużo. Podobnie wygląda sprawa z nową ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych, która jest najbardziej rygorystyczną w Europie _ - powiedział społeczny rzecznik praw kibica Przemysław Wipler.

Grupa reprezentująca kibiców uważa, że okres przedwyborczy nie jest komfortowy jeśli chodzi o takie spotkanie. - _ Ta zbitka terminów nie jest zależna od nas. My o to spotkanie prosimy już od pół roku. Kibice bowiem są postrzegani jako bandyci i dilerzy. Oczywiście jak w każdym środowisku, również w naszym zdarzają się tacy ludzie. Naszym celem jednak jest poprawienie bezpieczeństwa na stadionach poprzez edukację, a nie restrykcje. Oczywiście nie jest winą premiera to jak traktuje nas policja, ale strona rządowa stworzyła właśnie taką atmosferę _ - przekonywał prezes Ogólnopolskiego Związku Stowarzyszeń Kibiców (OZSK) Mariusz Jędrzejowski.

_ - Chcemy, aby na stadionach wszyscy dobrze się bawili. Mamy wrażenie, że o to samo chodzi premierowi, ale nie rozumiemy jego metodologii. Zakładam, że spotkam się z Donaldem Tuskiem jak kolega z kolegą i wiele sobie wyjaśnimy _ - mówił Jarosław Kuceka z _ Wiary Lecha _, członek PO.

bESpznEd

OZSK stworzyło inicjatywę _ Kibice za bezpieczeństwem _. Na spotkaniu z premierem przedstawiciele fanów piłkarskich będą domagali się m.in. rezygnacji ze sprzedaży piwa na stadionach i nie używania wobec kibiców nadmiernych środków bezpieczeństwa; chodzi m.in. o kilkutysięczne grzywny i zakazy stadionowe za obraźliwe okrzyki i przekleństwa.

Czytaj o kampanii Donalda Tuska
[ ( http://static1.money.pl/i/h/42/t157226.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tusk;na;wsi;o;ostrym;dialogu;i;pyskowkach,234,0,919786.html) Tusk w trasie o zadymach i pyskówkach Premier gościł u producentów serów. Przed spotkaniem z serowarami rozmawiał z kibicami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/191/t99007.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kibice;zaklocili;wizyte;tuska,36,0,916772.html) Transparenty i okrzyki zakłóciły wizytę Tuska Manifestanci wywiesili transparenty: _ Przeżyliśmy Ruska, przeżyjemy Tuska _ i _ Rządu niespełnione obietnice - temat zastępczy kibice _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/239/t98287.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/tusk;obiecuje;prace;dla;mlodych;ludzi,62,0,918590.html) Premier przyznał się "bez bicia" i obiecał zmiany Premier zapowiedział nowe rozwiązania dla przedsiębiorców i szukających pracy.
bESpznEy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)