Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kerry krytykuje określenie Bractwa jako organizacji terrorystycznej

0
Podziel się:

Sekretarz stanu USA skrytykował decyzję egipskiego rządu o oficjalnym uznaniu Bractwa za organizację terrorystyczną.

Kerry krytykuje określenie Bractwa jako organizacji terrorystycznej
(AP/Fotolink/East News)

Sekretarz stanu USA John Kerry skrytykował decyzję egipskiego rządu o oficjalnym uznaniu Bractwa Muzułmańskiego za organizację terrorystyczną. Potępił też zamach bombowy, w którym we wtorek w Mansurze zginęło kilkanaście osób.

Kerry w rozmowie telefonicznej z szefem egipskiej dyplomacji Nabilem Fahmim wyraził zaniepokojenie w związku z wpisaniem Bractwa na listę organizacji terrorystycznych - powiedziała rzeczniczka Departamentu Stanu Jennifer Psaki.

Z Bractwa Muzułmańskiego wywodzi się obalony w lipcu przez armię prezydent Egiptu Mohammed Mursi.

Władze w Kairze zdecydowały się o podjęciu takich środków wobec Bractwa po zamachu przed posterunkiem policji w Mansurze na północy kraju, choć do jego przeprowadzenia przyznało się inne dżihadystyczne ugrupowanie z siedzibą na Synaju. Bractwo od początku zaprzeczało, by stało za tym zamachem.

W czwartek wieczorem w Kairze doszło do walk między zwolennikami Mursiego, studentami prestiżowego uniwersytecie Al-Azhar w Kairze a przeciwnikami obalonego szefa państwa. Jedna osoba zginęła w tych starciach - podało egipskie MSW.

Ministerstwo dodało, że aresztowano siedmiu _ podżegaczy _ pochodzących z Bractwa Muzułmańskiego, którzy naruszyli obowiązujący ich zakaz demonstracji; w czasie interwencji policja użyła granatów z gazem łzawiącym.

Czytaj więcej w Money.pl
Niedawno rządzili. Teraz trafili na czarną listę Co najmniej 18 członków Bractwa Muzułmańskiego zostało zatrzymanych pod zarzutami terroryzmu. Wczoraj ta organizacja, do niedawna pełniąca władzę w Egipcie, trafiła na czarną listę rządu.
Opozycjoniści w Egipcie to terroryści? Rząd tymczasowy Egiptu zakazał tej organizacji, wiernej obalonemu w lipcu prezydentowi Mohamedowi Mursiemu, wszelkiej aktywności, w tym demonstracji i protestów.
Kto jest odpowiedzialny za zamach w Egipcie? Wcześniej rzecznik egipskiego rządu obwinił członków Bractwa o przeprowadzenie zamachu.
Zamach w Egipcie. 14 ofiar, setka rannych Rząd oskarżył o atak na posterunek policji Bractwo Muzułmańskie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)