Notowania

sprzątaczka
18.01.2013 17:49

Katastrofa w Szwecji. To pociąg porwał sprzątaczkę, a nie odwrotnie

Po wnikliwym śledztwie prokuratura doszła do wniosku, że kobieta uruchomiła elektrowóz przypadkowo.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Szwedzka sprzątaczka jest niewinna. Prokuratura w Sztokholmie umorzyła śledztwo wobec 20-letniej kobiety, która była podejrzewana o uprowadzenie pociągu i wjechanie nim w dom mieszkalny. Zdjęcia z tego wydarzenia, do którego doszło we wtorek nad ranem, obiegły media na całym świecie.

Po wnikliwym śledztwie prokuratura doszła do wniosku, że kobieta uruchomiła elektrowóz przypadkowo, a winę za to ponosi prawdopodobnie pracownik, który nie zabezpieczył odpowiednio kabiny.

Jak powiedział szwedzkiemu radiu publicznemu prokurator Pär Andersson, sprzątaczka nie była sprawcą, a ofiarą wypadku:

- _ Stwierdziliśmy wiele poważnych zaniedbań dotyczących bezpieczeństwa. Po tym, jak kobieta zostanie przesłuchana i opowie, co wydarzyło się tamtego ranka, śledztwo będzie kontynuowane. Wtedy może okazać się, że w sprawie podejrzane będą inne osoby - _twierdzi Pär Andersson.

20-latka uruchomiła elektrowóz podczas sprzątania w zajezdni. Pociąg, złożony z czterech wagonów, przejechał ponad półtora kilometra, a następnie wykoleił się i uderzył w dwupiętrowy dom. Nikomu oprócz sprzątaczki nic się nie stało.

Kobieta przebywa w szpitalu. Ma poważne obrażenia, ale jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Na razie nie wiadomo, kiedy będzie mogła być przesłuchana.

Czytaj więcej w Money.pl
Sprzątaczka uruchomiła pociąg przypadkiem? Policji wciąż nie udało się przesłuchać ciężko rannej kobiety, początkowo podejrzewanej o uprowadzenie pociągu i spowodowanie wypadku kolejowego.
Pożar sparaliżował Londyn. Płonął pociąg Pożar wykryto w pustym pociągu linii łączącej Victoria Station i lotnisko Gatwick, drugi co do wielkości port lotniczy w Londynie.
Sprzątaczka porwała pociąg i go wykoleiła 20-letnia kobieta podejrzana jest o uprowadzenie w nocy pociągu pod Sztokholmem. Rozpędzona kolejka wypadła z torów.
Tagi: sprzątaczka, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz