Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Katastrofa w Smoleńsku. Kaczyński o ataku na ekspertów

0
Podziel się:

Ostatnie tygodnie przyniosły niegodny, przypominający najgorsze lata z dziejów Rzeczypospolitej atak na ekspertów zespołu parlamentarnego ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej - ocenił prezes PiS.

Katastrofa w Smoleńsku. Kaczyński o ataku na ekspertów
(Witold Rozbicki/Reporter)
bEEbEfFh

Ostatnie tygodnie przyniosły _ niegodny, przypominający najgorsze lata z dziejów Rzeczypospolitej _ atak na ekspertów zespołu parlamentarnego ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej - ocenił prezes PiS Jarosław Kaczyński. Podziękował im za to, że mieli _ cywilną odwagę _ współpracować z zespołem.

W środę eksperci zespołu parlamentarnego ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej przedstawić mają najnowsze ustalenia oraz materiał dowodowy. Debata miała odbyć się w Sejmie w ubiegłą środę. Została przełożona, ponieważ - według Macierewicza - _ pojawił się nowy, istotny materiał, który mówi o działaniach rządu Donalda Tuska _.

Zdaniem Kaczyńskiego ostatnie tygodnie przyniosły _ niegodny _ atak na ekspertów kierowanego przez Antoniego Macierewicza zespołu parlamentarnego ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej.

bEEbEfFj

_ - Kto zna historię uniwersytetów europejskich, to wie, że tego rodzaju ataki bywały i w przeszłości, bywały w różnych miejscach, w różnym czasie i zwykle znajdowała się taka grupa, która potrafiła mimo wszystko żyć i pracować w zgodzie z tymi regułami, które budują naukę, uniwersytet i co za tym idzie przyszłość _ - powiedział Kaczyński. Zapowiedział, że będą podejmowane działania mające na celu odparcie tego ataku.

_ - Ten atak będziemy odpierać. Mam nadzieję, że ta dzisiejsza konferencja też będzie elementem tego wszystkiego, co czynimy, aby atak został odparty; aby opinia publiczna wiedziała, że mamy do czynienia z czymś, co jest niegodne, szkodliwe jednocześnie, żeby zdawała sobie sprawę, jak bardzo naruszane są podstawowe reguły, które powinny być właściwe dla państwa demokratycznego i praworządnego, lub choćby tylko takiego, które przestrzega zasad wolności nauki _ - podkreślił.

Kaczyński podziękował naukowcom współpracującym z zespołem, którzy - jak zaznaczył - _ podjęli się tej niezwykle trudnej misji, jaką jest współpraca z zespołem, jaką jest praca w znanych warunkach nad rozwiązaniem zagadnienia sprowadzającego się do pytania: co stało się w Smoleńsku, co stało się w samolocie Tu-154M, który rozbił się koło lotniska pod Smoleńskiem, jakie były przyczyny katastrofy _.

Jak mówił, ich zaangażowanie jest niezwykle cenne nie tylko ze względów merytorycznych, ale też moralnych. _ - Z punktu widzenia moralnego, dlatego że żyjemy w tej chwili w warunkach, w których różnego rodzaju mechanizmy społeczne powodują, iż to jest zaangażowanie wymagające wielkiej cywilnej odwagi, wielkiej determinacji, to jest zaangażowanie, za które się płaci i stąd to moje szczególne serdeczne podziękowanie _ - podkreślił prezes PiS.

bEEbEfFp

_ - Panowie to zadanie wykonują w niełatwych okolicznościach. Jeszcze raz z całego serca dziękuję i chciałem wyrazić nadzieję, że przyjdzie taki moment, że także Rzeczpospolita, państwo polskie, będzie już w takim stanie, że także panom w stosownych formach podziękuje _ - dodał.

Czytaj więcej w Money.pl
Macierewicz odbija piłeczkę ekspertów Laska W jego ocenie, to komisja działająca przy KPRM manipuluje zdjęciami z miejsca katastrofy smoleńskiej.
Są nowe zdjęcia z katastrofy Smoleńskiej Zespół badający przyczyny katastrofy, przedstawił argumenty przeciw teorii o zamachu. Będzie specjalna strona w sieci.
Dowód na zamach w Smoleńsku sfałszowany _ Kluczowy dowód wykorzystany przez zespół Macierewicza, został zmanipulowany _. Polityk PiS odpowiada.
bEEbEfFK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)