Notowania

katastrofa w smoleńsku
19.06.2012 07:05

Katastrofa w Smoleńsku. Były minister stanie przed sądem

Byli szefowie BOR są usatysfakcjonowani decyzją prokuratury. Uważają jednak, że to nadal za mało.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Jest śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków przez byłego ministra spraw wewnętrznych i administracji Jerzego Millera. Chodzi o niewłaściwy nadzór nad BOR w okresie od 18 marca do 11 kwietnia 2010 roku - czytamy w _ Naszym Dzienniku _.

Gazeta dodaje, że śledztwo dotyczy nieprawidłowości w nadzorowaniu działań Biura Ochrony Rządu w ostatniej fazie przygotowań do wizyt premiera i prezydenta w Smoleńsku i Katyniu. Wątek wyłączono z szerszego postępowania prowadzonego w sprawie niedopełnienia obowiązków przez urzędników państwowych, które zakończy się 30 czerwca.

_ Nasz Dziennik _ zauważa, że do tej pory jedyną osobą, która usłyszała zarzuty w tej sprawie, m.in. niedopełnienia obowiązków i fałszowania dokumentów, jest były wiceszef BOR gen. Paweł Bielawny.

To jednak nie zraziło obecnego wojewody małopolskiego Jerzego Millera, by zatrudnić go jako specjalistę ds. ochrony VIP-ów przy Euro 2012 - dodaje gazeta.

Byli szefowie BOR, z którymi rozmawiał wczoraj _ Nasz Dziennik _, są usatysfakcjonowani decyzją prokuratury. Boleją nad tym, że do tej pory nikt nie pociągnął do odpowiedzialności obecnego szefa BOR gen. Mariana Janickiego.

Czytaj więcej w Money.pl
Postawili pomnik. Katyń i Smoleńsk razem Nad napisem _ Prawda i Pamięć _ na cokole czterometrowego krzyża umieszczona została płaskorzeźba Piety Katyńskiej.
Miller od MAK też nic nowego nie usłyszał Dodał, że za kluczową uznaje zapowiedź MAK dotyczącą rozmów z polskimi specjalistami. Ocenił, że to zachęta do wspólnego spotkania.
Ta kwestia nie podlega dyskusji, są dowody Minister spraw wewnętrznych Jerzy Miller powtórzył, że załoga prezydenckiego samolotu, który rozbił się pod Smoleńskiem, nie chciała tam lądować.
Tagi: katastrofa w smoleńsku, smoleńsk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz