Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
katastrofa smoleńska
28.03.2012 10:39

Katastrofa smoleńska w PE. Macierewicz mówi o zamachu

Na wysłuchanie publiczne przyjechał też Antoni Macierewicz, szef zespołu parlamentarnego, badającego przyczyny katastrofy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

To był zamach - tak Antoni Macierewicz podsumował prace swojego zespołu parlamentarnego we współpracy z ekspertami, na temat przyczyn katastrofy smoleńskiej. W wysłuchaniu publicznym w Parlamencie Europejskim wzięła tez udział Marta Kaczyńska.

Aktualizacja: 11.27

Antoni Macierewicz oskarżył polski rząd o to, że działa na szkodę państwa i nie próbuje wyjaśnić w sposób rzetelny przyczyn katastrofy smoleńskiej. Jednocześnie stwierdził, że najnowsze ustalenia jego zespołu _ potwierdzają, że do katastrofy doszło w powietrzu, na skutek świadomego działania osób trzecich _.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI ANTONIEGO MACIEREWICZA:

O międzynarodowe śledztwo w sprawie zbadania przyczyn katastrofy zaapelowała ponownie córka tragicznie zmarłej pod Smoleńskiem w 2010 roku pary prezydenckiej. - _ Liczę na to, że prawda na temat przyczyn katastrofy stanie się znana bardziej powszechnie, niż w tej chwili. Zdaję sobie sprawę, że na Zachodzie jest bardzo utrudniony przekaz, jeśli chodzi o informacje na temat najnowszych ustaleń dotyczących katastrofy _ - stwierdziła Marta Kaczyńska.

- _ Chodzi o popularyzację ustaleń a także zaapelowanie o powołanie międzynarodowej komisji, która w sposób rzetelny i obiektywny będzie badać to, co się wydarzyło _ - dodała.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI MARTY KACZYŃSKIEJ:

Na zorganizowane przez PiS wysłuchanie publiczne do Europarlamentu w Brukseli przyjechali też inni przedstawiciele rodzin ofiar katastrofy. Biorą w nim również udział zagraniczni europosłowie.

Czytaj więcej w Money.pl
Ekshumują 96 ofiar? Potrzebne są nowe sekcje Kolejne ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej odbędą się nawet pomimo braku zgody rodzin.
Prokurator na cmentarzu, wojsko blokuje wejścia. Co wykaże ekshumacja? _ - Prokuratura nie podejmuje tego typu decyzji ad hoc. To nieodzowne - _tłumaczy prawnik.
Unia zapozna się ze zdaniem PiS o Smoleńsku 28 marca w Parlamencie Europejskim odbędzie się kolejne wysłuchanie publiczne ws. katastrofy smoleńskiej.
Tagi: katastrofa smoleńska, marta kaczyńska, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz