Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Katastrofa Smoleńska. Sprawa profesora Rońdy do uczelnianej komisji etyki

0
Podziel się

O dalszym toku postępowania opinia publiczna zostanie poinformowana w możliwie najszybszym terminie - zapewnił rzecznik.

Katastrofa Smoleńska. Sprawa profesora Rońdy do uczelnianej komisji etyki
(PAP/SERGEI CHIRIKOV)
bEqoBcdN

Rektor Akademii Górniczo-Hutniczej prof. Tadeusz Słomka podjął decyzję o skierowaniu do komisji etyki sprawy prof. Jacka Rońdy, w związku z jego ostatnimi wypowiedziami - poinformował dzisiaj rzecznik uczelni Bartosz Dembiński.

_ - Decyzja ta została podjęta, zgodnie z procedurami obowiązującymi w uczelni publicznej, po konsultacji z uczelnianym rzecznikiem dyscyplinarnym oraz po zapoznaniu się przez rektora z wszelkimi dostępnymi informacjami na ten temat. Uczelniana Komisja Etyki AGH rozpocznie prace związane z tą sprawą w przyszłym tygodniu _ - napisano w przekazanym PAP komunikacie.

O dalszym toku postępowania opinia publiczna zostanie poinformowana w możliwie najszybszym terminie - zapewnił rzecznik.

bEqoBcdP

W tym tygodniu w telewizji Trwam ekspert zespołu Macierewicza prof. Jacek Rońda, związany zawodowo z AGH, komentował swe kwietniowe wystąpienie w TVP1 po emisji filmów o katastrofie smoleńskiej. Powiedział wtedy m.in., że jego zdaniem piloci prezydenckiego samolotu nie zeszli poniżej wysokości 100 m; dodał, że swoją wiedzę opiera na dokumencie z Rosji.

Tymczasem w wywiadzie udzielonym TV Trwam Rońda przyznał, że w programie TVP1 nie mówił prawdy. Pytany, na jakiej podstawie twierdzi, że piloci nie zeszli poniżej 100 m, Rońda odpowiedział: - _ Oni niestety zeszli poniżej 100 metrów. Ja w wywiadzie w TVP1 trochę zagrałem. To był blef, na tym dokumencie nic nie było _.

Po wypowiedzi w TV Trwam prof. Rońda poinformował, że zrezygnował z funkcji przewodniczącego Komitetu Naukowego Konferencji Smoleńskiej 2013. _ - Przyznaję się do błędu i gotów jestem ponieść tego konsekwencje _ - oświadczył.

Sprawa wywołała liczne komentarze. Wczoraj prezes PAN prof. Michał Kleiber stwierdził, że _ obecnie organizacja konferencji naukowej na temat przyczyn katastrofy smoleńskiej(którą proponował jest niemożliwa. _W wypowiedzi dla Panoramy TVP2 Kleiber tłumaczył: - _ Kumulacja emocji, którą obserwujemy w ostatnich dniach, dzisiaj uniemożliwiają przeprowadzenie konferencji wedle standardów naukowych _. _ Z jednej strony wypowiedź jednego z ekspertów zespołu parlamentarnego prof. Jacka Rońdy, a z drugiej strony, co jest sprawą poważniejszą te liczne, co drugi, trzeci dzień składane doniesienia do prokuratury _ - wyjaśnił prezes PAN.

bEqoBcdV
Czytaj więcej w Money.pl
Macierewicz doniesie na Tuska. Chodzi o... Poszło o wydanie zespołowi Laska dokumentów i zdjęć dotyczących katastrofy smoleńskiej.
Prezes PAN stracił cierpliwość. Odwołuje... _ - Kumulacja emocji, którą obserwujemy w ostatnich dniach (...) dzisiaj uniemożliwiają przeprowadzenie konferencji wedle standardów naukowych _ - powiedział dziś prof. Michał Kleiber.
Lasek wstrząśnięty smoleńskim blefem Rońdy Ekspert zespołu Antoniego Macierewicza, twierdził, że jest w posiadaniu ważnych dokumentów na temat okoliczności smoleńskiej tragedii.
bEqoBceq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)