Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
katastrofa smoleńska
16.04.2013 07:45

Katastrofa Smoleńska. Rodziny ofiar chcą zadośćuczynień

Od początku roku wniosków tego typu jest już blisko setka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Prokuratoria Generalna Skarbu Państwa zbada wnioski o wypłatę zadośćuczynienia, jakie do sądu złożyli bliscy ofiar katastrofy samolotu Tu-154M. Od początku roku jest ich 76 - czytamy w _ Naszym Dzienniku _.

Gazeta pisze, że na razie do Ministerstwa Obrony Narodowej wpłynęło z sądu sześć wniosków o zadośćuczynienie. _ Zgodnie z dotychczasowymi ustaleniami zostaną one przekazane do Prokuratorii Generalnej, gdzie dokonana będzie szczegółowa ich analiza _ - powiedział _ Naszemu Dziennikowi _ Jacek Sońta, rzecznik ministra obrony narodowej. Jak dodał, dokumenty dotyczą wypłaty zadośćuczynienia, ale z szacunku dla rodzin nie ujawnił, jakie kwoty znalazły się we wnioskach.

_ Nasz Dziennik _ przypomina, że w ubiegłym tygodniu MON podkreślało, że w konsultacjach uczestniczyć będą Tomasz Siemoniak, minister obrony, minister Michał Boni, który po katastrofie smoleńskiej koordynował działania resortów, oraz prezes Prokuratorii Generalnej, której radcowie występują przed sądami w sprawach przeciwko Skarbowi Państwa, jeśli te dotyczą roszczeń finansowych.

Resort obrony sygnalizował, że analizowane będzie m.in. to, czy można pozwać ministerstwo, żądając odszkodowania w związku z katastrofą smoleńską. Każdy wniosek ma być oceniany indywidualnie.

Czytaj więcej w Money.pl
270 osób dostało po ćwierć miliona złotych Do tej pory zawarto 270 ugód z bliskimi ofiar katastrofy smoleńskiej, każdej z tych osób przyznano 250 tysięcy złotych tytułem zadośćuczynienia - podała Prokuratoria Generalna.
Gazeta Rydzyka ma dowody skandalu? Brak szkoleń, doświadczenia i wiedzy. Oto prawdziwe oblicze funkcjonariuszy BOR.
Tak służby sprawdzały ofiary Smoleńska Specjaliści ABW pobierali 11 kwietnia 2010 r. materiał porównawczy do badań DNA - umożliwiających identyfikację ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.
Tagi: katastrofa smoleńska, zadośćuczynienie, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz