Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Katastrofa śmigłowca w Wietnamie. Ponad 16 zabitych

0
Podziel się:

Wietnamska armia wyposażona jest głównie w przestarzałe śmigłowce wyprodukowane w ZSRR.

Rozbity śmigłowiec był wyprodukowany jeszcze w ZSRR
Rozbity śmigłowiec był wyprodukowany jeszcze w ZSRR (PAP/EPA)
bEJYirxh

Wojskowy śmigłowiec rozbił się podczas ćwiczeń w pobliżu budynków mieszkalnych w stolicy Wietnamu Hanoi. Przyczyny katastrofy są na razie nie znane.

Aktualizacja 08:31

Do katastrofy wielozadaniowego śmigłowca Mi-171 doszło w 15 minut po starcie - podała agencja Associated Press, powołując się na wietnamskie media państwowe i źródła rządowe. Do wypadku doszło około 40 km na zachód od stolicy kraju Hanoi.

bEJYirxj

Władze nie informują, czy w wypadku ucierpiała ludność cywilna i czy któremuś z żołnierzy udało się przeżyć. Zdaniem świadków, na których powołuje się agencja Reutera, na miejscu katastrofy było co najmniej 12 ciał.

Policja i wojsko zabezpieczyły miejsce wypadku, do którego doszło nad ranem w jednej z dzielnic Hanoi oddalonej około 30 km na zachód od centrum stolicy. W pobliżu znajduje się wojskowe lotnisko. W rozmowie z agencją Reutera świadkowie podkreślają, że na pokładzie śmigłowca znajdowali się spadochroniarze.

Wietnamska armia wyposażona jest głównie w przestarzałe śmigłowce wyprodukowane w ZSRR. Mi-171 jest wykorzystywany głównie jako śmigłowiec transportowy, jednak występuje też wersja bojowa. Większość z zakupionego przez Wietnamczyków uzbrojenia jest przestarzała i ma ponad 20 lat - pisze agencja AP.

Czytaj więcej w Money.pl
Katastrofa pod Częstochową. To mogła być awaria silnika Stan osoby, która przeżyła katastrofę poprawia się.
Pod Częstochową spadł samolot. Jest wiele ofiar Na pokładzie maszyny byli skoczkowie spadochronowi. To największa tego typu katastrofa od lat.
Katastrofa w mundialowym mieście Dwie osoby zginęły i 19 zostało rannych, gdy zawaliła się niedokończona estakada drogowa w Belo Horizonte, mieście goszczącym rozgrywki piłkarskich mistrzostw świata.
bEJYirxK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)