Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ratownicy
02.12.2013 07:11

Katastrofa śmigłowca w Glasgow. Ratownicy znaleźli kolejną ofiarę

Według ostatnich danych w wypadku zginęło 9 osób, 32 zostały ranne. Wśród ofiar jest trzyosobowa załoga śmigłowca i sześciu klientów pubu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Do dziewięciu wzrosła liczba ofiar śmiertelnych katastrofy śmigłowca, który spadł w piątek na pub w Glasgow - podała szkocka policja. Ratownicy wczoraj wydobyli z budynku kolejne ciało. Wciąż trwają przeszukiwania miejsca wypadku.

Dotychczas zidentyfikowano pięciu z dziewięciu zabitych. Policja nadal nie wyklucza, że ofiar będzie więcej. - _ Nie możemy podać dokładnej liczby do czasu, gdy helikopter zostanie całkowicie wydobyty z miejsca i biegli będą w stanie ocenić i wyodrębnić wszystkie szczątki _ - tłumaczył szef szkockiej policji Stephen House.

Operacja usuwania wraku maszyny wbitego w dach budowli już się rozpoczęła. Wczoraj w ciągu dnia w katedrze miejskiej odbyła się też msza upamiętniająca zmarłych w katastrofie.

Premier Szkocji Alex Salmond poinformował, że w szpitalach wciąż pozostaje 12 osób; stan trzech jest uważany za ciężki.

Według ostatnich danych w wypadku zginęło 9 osób, 32 zostały ranne. Wśród ofiar jest trzyosobowa załoga śmigłowca i sześciu klientów pubu. Nie wiadomo, dlaczego maszyna spadła. Próbuje to ustalić Wydział Badania Wypadków Lotniczych (AAIB) w brytyjskim ministerstwie transportu.

Czytaj więcej w Money.pl
Co najmniej 3 ofiary katastrofy w Glasgow 32 osoby trafiły do szpitali po katastrofie policyjnego śmigłowca, który wieczorem spadł na dach pubu w tym szkockim mieści
34 ofiary katastrofy samolotu w Namibii Samolot leciał ze stolicy Mozambiku Maputo do stolicy Angoli Luandy.
Katastrofa samolotu w Boliwii. Nie żyje 8 osób Samolot podchodził do lądowania przy ulewnym deszczu.
Tagi: ratownicy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz