Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
katastrofa samolotu
25.12.2012 18:12

Katastrofa samolotu wojskowego. Nikt nie przeżył wypadku

Zginęli wszyscy, którzy znajdowali się na pokładzie AN-72. Samolot zniknął z radarów około 14.00.

Podziel się
Dodaj komentarz
(sly06/CC BY 2.0/Flickr)

27 osób, wśród nich szef kazachstańskich służb ochrony pogranicza, zginęło w katastrofie wojskowego samolotu transportowego, który rozbił się w południowym Kazachstanie - poinformowały władze kraju.

Zginęli wszyscy, którzy byli były na pokładzie maszyny typu AN-72: siedem osób załogi i 20 wojskowych z sił ochrony pogranicza - podaje AFP. Wśród ofiar jest płk Turganbek Stambekow, który pełnił obowiązki tymczasowego szefa służb ochrony pogranicza.

Samolot rozbił się w odległości ok. 20 km od miasta Szymkent, stolicy Obwodu Południowokazachstańskiego, blisko granicy z Uzbekistanem.

Na miejscu katastrofy pracują ekipy ratunkowe. Władze poinformowały, że wszczęto śledztwo ws. przyczyn katastrofy, ale nie podano żadnych szczegółów.

Kazachska telewizja KTK podała, że samolot zniknął z radaru około godz. 19 czasu lokalnego (ok. 14. czasu polskiego), gdy schodził do lądowania w pobliżu Szymkentu.

Według KTK, cytowanej przez Reutera, samolot należał do kazachskich sił bezpieczeństwa.

Czytaj więcej w Money.pl
Katastrofa samolotu z 9 osobami na pokładzie Samolot spadł w Arktyce kanadyjskiej. Według lokalnych władz, niektórym osobom udało się przeżyć.
Jutro dostaniemy próbki z wraku Tu-154M Aktualnie trwa protokolarne przekazywanie próbek przedstawicielom strony polskiej. Zostaną one przetransportowane do kraju specjalnym samolotem.
Katastrofa pod Szczekocinami. Ujawnili fakty Eksperci: _ Jeden z pociągów w ogóle nie hamował. Tuż przed wypadkiem jechał blisko 100 km na godzinę _.
Tagi: katastrofa samolotu, kazachstan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz