Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Katastrofa samolotu na Ukrainie. Australia domaga się śledztwa

0
Podziel się:

Minister spraw zagranicznych Australii Julie Bishop, zamierza przekonywać do tego podczas swojej wizyty w Stanach Zjednoczonych.

Katastrofa samolotu na Ukrainie. Australia domaga się śledztwa
(PAP/EPA)

Australijczycy wspominają i modlą się za ofiary katastrofy lotniczej na Ukrainie. Wśród 298 osób znajdujących się na pokładzie zestrzelonej maszyny było 28 obywateli Australii. W jednym z nabożeństw odprawionych w Sydney za ofiary katastrofy uczestniczył premier Tony Abbot. Mówił o wielkim bólu całego narodu.

Premier stwierdził, że w kraju nie ma osoby, która nie zostałaby poruszona tą tragedią. Prowadzący nabożeństwo duchowny z kolei powiedział, że katastrofa malezyjskiego samolotu nie była wypadkiem, ale wynikiem ludzkiego zła. Również w Melbourne została odprawiona msza za ekspertów w dziedzinie AIDS, którzy lecieli samolotem Malaysia Airlines na międzynarodową konferencję poświęconą tej chorobie.

Australia, podobnie jak Unia Europejska i ONZ, domaga się międzynarodowego śledztwa w sprawie katastrofy samolotu na Ukrainie. Minister spraw zagranicznych Australii Julie Bishop, zamierza przekonywać do tego podczas swojej wizyty w Stanach Zjednoczonych. O wszczęciu międzynarodowego śledztwa i rezolucji w tej sprawie będzie rozmawiała między innymi z członkami Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych. Pomysł ten może zawetować Rosja, która jest stałym członkiem Rady.

Wściekłość i frustracja po zestrzeleniu samolotu:

Prezydent Władimir Putin zasygnalizował jednak poparcie pomysłu wszczęcia dochodzenia. Oskarżył jednak Zachód o zbyt pochopne obwinianie separatystów o zestrzelenie pasażerskiego samolotu nad Ukrainą.

Media na całym świecie przytaczają opowieści o osobach, które zginęły w wyniku czwartkowej katastrofy samolotu lecącego z Amsterdamu do Kuala Lumpur. Paul Bell, którego córka Emma była na pokładzie samolotu, powiedział w rozmowie z jedną ze stacji telewizyjnych: _ - Tak naprawdę nie obchodzi mnie wojna między Ukraińcami i Rosjanami, ale chciałbym, aby moja córka wróciła do domu _.

Czytaj więcej w Money.pl
"Jeśli to separatyści, winna będzie Rosja" Brytyjski premier skrytykował też niektóre kraje UE za opieszałość.
Ratownicy pracują pod lufami karabinów _ Terroryści prowadzą także poszukiwania dużych samochodów transportowych, by wywieźć szczątki samolotu do Rosji _ - alarmuje Kijów.
"USA i UE nie odpuszczą Rosji". Nowe sankcje pogrążą gospodarkę? Rosyjska gospodarka już teraz jest w recesji, a Europa szykuje sankcje wobec tamtejszych firm.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)