Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
katastrofa w bangladeszu
16.05.2014 09:07

Katastrofa promu w Bangladeszu. Dziesiatki zabitych

Przedstawiciele lokalnych władz poinformowali, że na razie nie można podnieść wraku z dna rzeki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Co najmniej 22 osoby zginęły w wyniku wczorajszego zatonięcia promu na rzece Meghna koło stolicy Bangladeszu, Dhaki - poinformowały miejscowe władze. Co najmniej 100 osób uznaje się za zaginione. Poprzedni bilans mówił o 12 ofiarach śmiertelnych.

Policja zaznacza, że nie wiadomo, ilu dokładnie pasażerów znajdowało się na pokładzie promu w chwili katastrofy, bo właściciel jednostki nie prowadził takiej listy. Przypuszcza się, że prom przewoził około 200 ludzi. Według jednego z ocalałych kapitan - mimo apeli pasażerów by płynął blisko brzegu z powodu nadciągającego sztormu - skierował jednostkę na otwartą wodę.

Rodziny zaginionych gromadzą się nad rzeką Meghna, w pobliżu miejsca katastrofy. Miejscowa policja pokazała leżące na brzegu, przykryte plandekami ciała kilku ofiar wydobytych z wraku. Według nurków biorących udział w akcji ratunkowej we wraku jest kilkadziesiąt ciał.

Przedstawiciele lokalnych władz poinformowali, że na razie nie można podnieść wraku z dna rzeki. Jak podali, prom był przepełniony; w chwili wypadku na jego pokładzie znajdowało się zapewne ok. 200 osób, choć przeznaczony jest do transportu nie więcej niż 122.

Do przewrócenia się, a następnie zatonięcia promu M.V.Miraj-4 doszło przy silnym wietrze i ulewie koło Rasulpur w okręgu Munshiganj, 27 km od Dhaki. Jednostka płynęła ze stolicy na południe, do okręgu Shariatpur. Większość pasażerów stanowili robotnicy i studenci wracający do domu na weekend.

Na razie nie wiadomo, co było bezpośrednią przyczyną katastrofy. W Bangladeszu często dochodzi do wypadków statków pasażerskich w związku z ich przeciążeniem lub z powodu niedoświadczenia lub zaniedbań załogi.

Czytaj więcej w Money.pl
Katastrofa promu w Korei. Kolejni oskarżeni Prokuratura prowadzi śledztwo mające ustalić okoliczności tragedii, w której poniosło śmierć ponad 280 osób, w większości uczniów szkoły średniej, uczestników wycieczki.
Katastrofa promu w Korei. Zatrzymano... Południowokoreańska prokuratura zatrzymała dziś szefa firmy będącej właścicielem promu Sewol, który zatonął 16 kwietnia.
Handlowy gigant oskarżany o nieetyczność W rocznicę zawalenia się w stolicy Bangladeszu fabryki Rana Plaza, pod której gruzami zginęło 1135 jej pracownic i pracowników, sześć francuskich organizacji pozarządowych oskarżyło przed sądami giganta dystrybucji, firmę Auchan jako współwinną katastrofy.
Tagi: katastrofa w bangladeszu, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz