Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Katastrofa na Ukrainie. Cameron: jeśli separatyści stoją za katastrofą, winna będzie Rosja

0
Podziel się:

Brytyjski premier skrytykował też niektóre kraje UE za opieszałość.

Katastrofa na Ukrainie. Cameron: jeśli separatyści stoją za katastrofą, winna będzie Rosja
(Polaris/East News)
bESmKSKt

Brytyjski premier skrytykował też niektóre kraje UE za opieszałość i zaapelował, by przekuć gniew po katastrofie malezyjskiego samolotu w działanie.

_ Musimy w pełni ustalić, co się stało. Ale coraz więcej dowodów prowadzi do jasnego wniosku: malezyjski samolot został wysadzony w powietrzu przez rakietę ziemia-powietrze wystrzeloną z obszaru kontrolowanego przez rebeliantów _ - napisał Cameron w gazecie _ Sunday Times _.

Jeśli to się potwierdzi, będzie to oznaczać _ bezpośrednie następstwo destabilizacji przez Rosję suwerennego kraju, naruszania jego integralności terytorialnej, wspierania brutalnych milicji oraz ich szkolenia i zbrojenia _ - ocenił.

bESmKSKv

Brytyjski premier ostrzegł, że jeśli prezydent Rosji Władimir Putin nie zmieni swojego stosunku do Ukrainy, _ wówczas Europa i Zachód będą musiały fundamentalnie zmienić swoje podejście do Rosji _. Już czas, sprawić, by _ liczyły się potęga, wpływ i zasoby Europy _ - wezwał, przekonując, że europejskie _ gospodarki są silne i będą coraz silniejsze _. Zaapelował następnie, by przekuć gniew po czwartkowej katastrofie malezyjskiego samolotu w działanie.

_ A czasami zachowujemy się tak, jak byśmy potrzebowali Rosji bardziej niż Rosja nas _ - ocenił brytyjski premier w artykule.

Skrytykował również niektóre kraje Unii Europejskiej za zbyt opieszałą reakcję na postępowanie Kremla. _ Zbyt długo zbyt wiele europejskich krajów było niechętnych, aby stawić czoło następstwom tego, co dzieje się we wschodniej Ukrainie _ - wyraził opinię.

Wcześniej kancelaria premiera Camerona podała, że szefowie rządów W. Brytanii i Holandii zgodnie uznali w sobotę, że UE będzie musiała zweryfikować swe podejście do Rosji w związku z dowodami, świadczącymi, iż prorosyjscy separatyści na Ukrainie zestrzelili malezyjski samolot. David Cameron i Mark Rutte rozmawiali tego dnia przez telefon.

bESmKSKB

Z kolei brytyjski minister obrony Michael Fallon ostrzegł, że wobec Rosji można zastosować _ pakiet kolejnych sankcji _. _ Jeśli Rosja okaże się głównym winowajcą (zestrzelenia malezyjskiego boeinga), możemy podjąć przeciwko niej kolejne kroki i jasno pokazać, że tego rodzaju sponsorowana wojna jest całkowicie nie do przyjęcia _ - powiedział gazecie _ Mail on Sunday _.

Czytaj więcej w Money.pl
Ratownicy pracują pod lufami karabinów _ Terroryści prowadzą także poszukiwania dużych samochodów transportowych, by wywieźć szczątki samolotu do Rosji _ - alarmuje Kijów.
Katastrofa samolotu. Do kogo należała broń? Według redaktora prowadzącego magazyn "Armia", malezyjski samolot zestrzelono przez pomyłkę. I wcale nie była to broń pochodząca z Rosji.
Putin stracił sojusznika w Holendrach Konflikt na wschodzie Ukrainy wejdzie obecnie w fazę aktywnej dyplomacji.
bESmKSKW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)