Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Katastrofa malezyjskiego samolotu. Holandia oferuje pomoc

0
Podziel się:

Firmy turystyczne informowały holenderskie media, że rezerwowały na czwartkowy lot do Kuala Lumpur bilety dla dziesiątków Holendrów.

Katastrofa malezyjskiego samolotu. Holandia oferuje pomoc
(PAP/EPA)
bEKWwObV

Premier Holandii Mark Rutte oświadczył, że jest _ głęboko wstrząśnięty _ z powodu katastrofy na wschodzie Ukrainy malezyjskiego samolotu, lecącego z Amsterdamu do Kuala Lumpur. Zaoferował pomoc holenderskich ekspertów przy wyjaśnianiu przyczyn tragedii.

_ - Kierujemy nasze myśli ku pasażerom, ich rodzinom i bliskim _ - zapewnił Rutte w drodze z Brukseli, gdzie uczestniczył w szczycie UE.

Firmy turystyczne informowały holenderskie media, że rezerwowały na czwartkowy lot do Kuala Lumpur bilety dla dziesiątków Holendrów.

bEKWwObX

Rutte przekazał także, że na temat katastrofy malezyjskiego Boeinga 777 rozmawiał z ukraińskim prezydentem Petrem Poroszenką.

Jak poinformowały służby prasowe szefa państwa ukraińskiego, Rutte podziękował w rozmowie telefonicznej Poroszence za szybką reakcję po katastrofie na wschodzie Ukrainy. Wyraził również gotowość wysłania holenderskich specjalistów w celu wspólnego zbadania przyczyn i okoliczności katastrofy i zapewnił o wsparciu dla działań ukraińskiego prezydenta.

Według wstępnych informacji Boeing 777 malezyjskich linii lotniczych zniknął z radarów około godziny 16 czasu polskiego. Na jego pokładzie znajdowało się 295 osób. Nikt nie przeżył. Poroszenko uznał katastrofę za akt terrorystyczny.

Niewykluczone, że maszyna została zestrzelona. W rejonie, gdzie spadł malezyjski samolot, trwają walki między prorosyjskimi separatystami a ukraińskimi siłami rządowymi.

bEKWwOcd

Samolot leciał z Amsterdamu do Kuala Lumpur. 50 kilometrów przed wejściem w rosyjską przestrzeń powietrzną zaczął się zniżać. Uderzył w ziemię w okolicach miast Szachtarsk i Torez w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy.

Czytaj więcej w Money.pl
Pomocnik Mikołaja to "negatywny stereotyp" Czarny Piotruś , który w Holandii jest pomocnikiem Świętego Mikołaja, promuje negatywne stereotypy dotyczące czarnoskórych osób - uznał sąd w Amsterdamie.
Niderlandzki monarcha w Poznaniu. Po co? Polscy i holenderscy przewoźnicy drogowi zawarli w środę w Poznaniu umowę o współpracy. Chcą wspólnie walczyć w Brukseli m.in. o złagodzenie reżimu pracy kierowców. Dokument podpisali w obecności niderlandzkiej pary królewskiej.
Eksplozja w zakładach Shella w Holandii
bEKWwOcy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)