Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Katastrofa malezyjskiego samolotu. Holandia oferuje pomoc

0
Podziel się:

Firmy turystyczne informowały holenderskie media, że rezerwowały na czwartkowy lot do Kuala Lumpur bilety dla dziesiątków Holendrów.

Katastrofa malezyjskiego samolotu. Holandia oferuje pomoc
(PAP/EPA)

Premier Holandii Mark Rutte oświadczył, że jest _ głęboko wstrząśnięty _ z powodu katastrofy na wschodzie Ukrainy malezyjskiego samolotu, lecącego z Amsterdamu do Kuala Lumpur. Zaoferował pomoc holenderskich ekspertów przy wyjaśnianiu przyczyn tragedii.

_ - Kierujemy nasze myśli ku pasażerom, ich rodzinom i bliskim _ - zapewnił Rutte w drodze z Brukseli, gdzie uczestniczył w szczycie UE.

Firmy turystyczne informowały holenderskie media, że rezerwowały na czwartkowy lot do Kuala Lumpur bilety dla dziesiątków Holendrów.

Rutte przekazał także, że na temat katastrofy malezyjskiego Boeinga 777 rozmawiał z ukraińskim prezydentem Petrem Poroszenką.

Jak poinformowały służby prasowe szefa państwa ukraińskiego, Rutte podziękował w rozmowie telefonicznej Poroszence za szybką reakcję po katastrofie na wschodzie Ukrainy. Wyraził również gotowość wysłania holenderskich specjalistów w celu wspólnego zbadania przyczyn i okoliczności katastrofy i zapewnił o wsparciu dla działań ukraińskiego prezydenta.

Według wstępnych informacji Boeing 777 malezyjskich linii lotniczych zniknął z radarów około godziny 16 czasu polskiego. Na jego pokładzie znajdowało się 295 osób. Nikt nie przeżył. Poroszenko uznał katastrofę za akt terrorystyczny.

Niewykluczone, że maszyna została zestrzelona. W rejonie, gdzie spadł malezyjski samolot, trwają walki między prorosyjskimi separatystami a ukraińskimi siłami rządowymi.

Samolot leciał z Amsterdamu do Kuala Lumpur. 50 kilometrów przed wejściem w rosyjską przestrzeń powietrzną zaczął się zniżać. Uderzył w ziemię w okolicach miast Szachtarsk i Torez w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy.

Czytaj więcej w Money.pl
Pomocnik Mikołaja to "negatywny stereotyp" Czarny Piotruś , który w Holandii jest pomocnikiem Świętego Mikołaja, promuje negatywne stereotypy dotyczące czarnoskórych osób - uznał sąd w Amsterdamie.
Niderlandzki monarcha w Poznaniu. Po co? Polscy i holenderscy przewoźnicy drogowi zawarli w środę w Poznaniu umowę o współpracy. Chcą wspólnie walczyć w Brukseli m.in. o złagodzenie reżimu pracy kierowców. Dokument podpisali w obecności niderlandzkiej pary królewskiej.
Eksplozja w zakładach Shella w Holandii
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)