Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Katastrofa malezyjskiego Boeinga. Rzecznik rządu: Wyrażamy współczucie dla rodzin ofiar. Wieczorem premier rozmawiał z prezydentem

0
Podziel się:

280 pasażerów i 15 osób z załogi było na pokładzie Boeinga 777, który rozbił się w pobliżu granicy z Rosją.

Katastrofa malezyjskiego Boeinga. Rzecznik rządu: Wyrażamy współczucie dla rodzin ofiar. Wieczorem premier rozmawiał z prezydentem
(Kancelaria Prezesa Rady Ministrów)

- _ Polski rząd nie komentuje na razie katastrofy malezyjskiego samolotu na terytorium Ukrainy. Musimy dążyć do jak najszybszego wyjaśnienia tej sprawy _ - poinformowała Małgorzata Kidawa-Błońska. Dziś wieczorem Donald Tusk rozmawiał o sytuacji na Ukrainie z Bronisławem Komorowskim i Bartłomiejem Sienkiewiczem. Późnym wieczorem prezydent złożył kondolencje władcy Malezji. Polski MSZ poinformował, że na pokładzie samolotu nie było Polaków.

Aktualizacja 23:38

Na ogłoszonej dotąd liście pasażerów Boeinga, który rozbił się nad Ukrainą, nie ma polskich obywateli. Informuje o tym na Twitterze rzecznik MSZ. Marcin Wojciechowski zastrzega, że obywatelstwo 47 pasażerów wciąż nie jest znane. Większość ofiar stanowią Holendrzy.

Na ogłoszonej dotąd liście pasażerów #MH17 nie ma obywateli RP. W przypadku 47 pasażerów obywatelstwo wciąż nie jest znane.

-- Marcin Wojciechowski (@maw75) lipiec 17, 2014

Prezydent wysłał kondolencje

Prezydent Bronisław Komorowski złożył kondolencje władcy Malezji w związku z katastrofą boeinga 777 Malaysia Airlines na wschodzie Ukrainy.

_ - W imieniu Narodu Polskiego oraz własnym, chciałbym przekazać na ręce Waszej Królewskiej Mości najszczersze kondolencje rodzinom oraz bliskim ofiar tej tragedii. Okoliczności katastrofy wymagają jej jak najszybszego wyjaśnienia _ - napisał Komorowski w depeszy kondolencyjnej.

Donald Tusk będzie rozmawiać z ministrami. Resort szuka Polaków na pokładzie

Z kolei jutro premier ma rozmawiać z szefami MON, MSW i MSZ. Resort spraw zagranicznych sprawdza, czy boeingiem 777 malezyjskich linii lecieli Polacy.

-_ Premier odebrał dzisiaj wieczorem raport od ministra obrony narodowej Tomasza Siemoniaka dotyczący katastrofy samolotu malezyjskich linii lotniczych, który rozbił się na wschodzie Ukrainy. Donald Tusk rozmawiał również w tej sprawie z prezydentem Bronisławem Komorowskim - podało Centrum Informacyjne Rządu. _

_ - W piątek o godzinie 9.00 premier spotka się ponownie w tej sprawie z ministrem obrony narodowej, a także z ministrami spraw wewnętrznych i spraw zagranicznych _.

_ Musimy szybko wyjaśnić tę sprawę _

Zaraz po katastrofie Małgorzata Kidawa-Błońska, rzecznik rządu, wyraziła współczucie dla rodzin ofiar tragedii. - _ Składamy kondolencje rodzinom ofiar, które zginęły w katastrofie bo to dla nich wielki szok i dramat _- powiedziała. _ _

_ - Musimy dążyć do jak najszybszego dążenie do wyjaśnienia tej sprawy i poznania wszystkich aspektów tragedii. _ Rzecznik rządu wyjaśnia zarazem, że obecnie jest zbyt dużo sprzecznych informacji, by oficjalnie komentować katastrofę.

Wyrazy współczucia zamieścił na oficjalnym profilu społecznościowym również Radosław Sikorski, Minister Spraw Zagranicznych. - _ Kondolencje dla rodzin, sąd dla przestępców _ - napisał minister.

Unspeakable horror for the passangers of downed flight #MH17. Condolences to families, justice for perpetrators and those who enabled them.

-- Radosław Sikorski (@sikorskiradek) lipiec 17, 2014

280 pasażerów i 15 osób z załogi było na pokładzie Boeinga 777, który rozbił się w pobliżu granicy z Rosją. Portal _ Ukraińska Prawda _, powołując się na swoje źródła twierdzi, że samolot zestrzelili separatyści. Moskwa zaprzecza tym zarzutom.

Malezyjski samolot spadł 50 km od rosyjskiej granicy. Według źródeł cytowanych przez agencję Interfax, został zestrzelony na wysokości 10 tysięcy 600 metrów.

Czytaj więcej w Money.pl
Na Ukrainie coraz więcej zielonych ludzików Taką grupę zauważono w rejonie granicy z Rosją. Ugrupowanie to uzbrojone jest w artylerię i systemy rakietowe Grad - informuje Kijów.
Unia chce zakazać eksportu broni do Rosji Europosłowie podkreślili, że Unia Europejska powinna mówić jednym głosem w sprawie Rosji i Ukrainy; wyrazili żal, że niektóre z państw wyłamują się z tej jedności.
Sankcje USA wobec Rosji. Miedwiediew: _ Wracamy do lat 80. _ _ - Sankcje nie rzuciły nigdy na kolana żadnego kraju _ - powiedział rosyjski premier. Miedwiediew nazwał je _ złem. _
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)