Notowania

nowy jork
18.05.2013 17:56

Katastrofa kolejowa w USA. Ruszyło śledztwo dotyczące zderzenia pod Nowym Jorkiem

Wczoraj około godz. 18.10 lokalnego czasu (godz. 00.10 czasu polskiego) pociąg jadący z Nowego Jorku wykoleił się. Następnie uderzył w niego drugi skład, przejeżdżający torem obok.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Federalne władze ds. transportu rozpoczęły dochodzenie w sprawie przyczyn wczorajszego zderzenia dwóch pociągów podmiejskich pod Fairfield, na północny wschód od Nowego Jorku. W wypadku według najnowszych danych rannych zostało około 70 osób.

Trzy osoby są w stanie krytycznym - poinformowali przedstawiciele dwóch szpitali w Bridgeport w stanie Connecticut.

Wczoraj około godz. 18.10 lokalnego czasu (godz. 00.10 czasu polskiego) pociąg jadący z Nowego Jorku w kierunku New Haven wykoleił się. Następnie uderzył w niego drugi skład, przejeżdżający torem obok. W wyniku zderzenia z torów wypadły też niektóre wagony drugiego pociągu.

Jak pisze agencja AP, w obu składach było w sumie około 700 pasażerów. - _ Wiem tylko, że nagle znalazłam się w powietrzu, zaczęłam uderzać w siedzenia, odbijałam się od nich, leciałam wzdłuż przejścia i w końcu zatrzymałam się na jednym z foteli _ - relacjonowała agencji AP 49-letnia Lola Oliver.

ZOBACZ MATERIAŁ 4NEWS

Na miejsce wypadku rano udała się ekipa Krajowego Zarządu Bezpieczeństwa Transportu (NTSB). Przybył też gubernator stanu Connecticut Dannel P. Malloy.

Do kolizji doszło na jednej z najbardziej uczęszczanych tras w kraju, między Nowym Jorkiem a Bostonem. Ruch został wstrzymany i najpewniej zostanie wznowiony dopiero w poniedziałek.

Czytaj więcej w Money.pl
To dyżurni winni katastrofie? Jutro raport Błąd dyżurnych ruchu był bezpośrednią przyczyną zderzenia dwóch pociągów w marcu ubiegłego roku pod Szczekocinami, w którym zginęło 16 osób.
Katastrofa w Szwecji. To pociąg porwał sprzątaczkę, a nie odwrotnie Po wnikliwym śledztwie prokuratura doszła do wniosku, że kobieta uruchomiła elektrowóz przypadkowo.
Tysiące osób ocaliło życie. Dziś rocznica W Białymstoku odbyły się dzisiaj, w 24. rocznicę wypadku kolejowych cystern z ciekłym chlorem, uroczystości dziękczynne za ocalenie mieszkańców przed skutkami wycieku trującej substancji z wykolejonych cystern.
Tagi: nowy jork, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz