Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Katastrofa kolejowa w Santiago. Tłum w ławie oskarżonych?

0
Podziel się:

Aż 29 pracowników hiszpańskich kolei państwowych zostało posądzonych o współudział w katastrofie, do jakiej doszło 24 lipca pod Santiago de Compostela. Zginęło wtedy 79 osób.

Katastrofa kolejowa w Santiago. Tłum w ławie oskarżonych?
(PAP/EPA)

Sędzia zarzuca im zaniedbanie bezpieczeństwa linii. W przyszłym tygodniu złożą zeznania i wtedy sąd zdecyduje, czy zasiądą na ławie oskarżonych.

Odcinek kolejowy, na którym doszło do katastrofy, został oddany do użytku w 2011 roku. Jednak w ciągu dwóch lat nie został prawidłowo oznaczony. Przed nieszczęśliwym zakrętem, miejscem tragedii, wciąż nie ustawiono znaków przypominających maszyniście, że musi zwolnić bieg pociągu o120 km/h. Dlatego wśród posądzonych o współodpowiedzialność za katastrofę jest 5 dyrektorów odpowiadających za bezpieczeństwo północnego odcinka linii ekspresowej.

Wszyscy zeznawać będą za tydzień i wtedy sędzia zdecyduje, czy zasiądą na ławie oskarżonych. Państwowe koleje zapowiedziały, że odwołają się od decyzji sądu.

Czytaj więcej w Money.pl
Katastrofy kolejowej można było uniknąć? Sprawdź, czym chwalił się maszynista pociągu, który wykoleił się wczoraj w Hiszpanii.
Jechał 153 km/h i rozmawiał przez telefon Po analizie zapisów czarnych skrzynek sąd poinformował, że maszynista zaczął hamować na sekundy przed katastrofą. Ponadto przed wypadkiem rozmawiał przez telefon, jednocześnie sprawdzając jakieś papier.
Kolizja pociągów pod Lozanną, 44 rannych Rzecznik kantonu Olivier Gaudard powiedział, że jedna osoba musi jeszcze zostać wydobyta z uszkodzonego pociągu
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)