Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
hiszpania
27.07.2013 16:13

Katastrofa kolejowa w Hiszpanii. Maszynista oskarżony

W wypadku kolejowym zginęło 78 osób. Jego przyczyną była nadmierna prędkość.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

5/15

fot: PAP/EPA

Francisco Jose Garzon, maszynista pociągu wykolejonego na zachodzie Hiszpanii, został oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci 78 osób i zranienie 178. Mężczyzna został przewieziony ze szpitala do aresztu i jutro złoży zeznania.

Maszynista był od dwóch dni pod nadzorem policji, wczoraj został zatrzymany a dzisiaj oskarżony. Zaraz potem wypisano go ze szpitala i przewieziono do aresztu. Przebywający w Santiago de Compostela minister spraw wewnętrznych, Jorge Fernandez Diaz oświadczył, że istnieją dowody mogące świadczyć o winie mężczyzny.

_ - Istnieją racjonalne przesłanki, na podstawie których można wyciągnąć wnioski, że maszynista jest odpowiedzialny za to, co się stało. Ich prawdziwość ustali sędzia i policja _ - informował szef MSW.

Według hiszpańskich mediów na żądanie lekarzy, maszynista był odcięty od informacji o wypadku i prawdopodobnie nie miał świadomości, ile osób zginęło. W szpitalu odrzucił pomoc psychologa. Jutro złoży zeznania, które być może wyjaśnią, dlaczego dobrze znając trasę jechał z niedozwoloną prędkością.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowe fakty na temat katastrofy w Hiszpanii Zarzucono mu _ czyn przestępczy związany z wypadkiem _. Policja zmniejszyła liczbę ofiar śmiertelnych katastrofy z 80 do 78.
Katastrofa pociągu w Hiszpanii. Nowe informacje W wypadku zginęło co najmniej 80 osób. Powodem - według źródeł urzędowych - była nadmierna prędkość.
Katastrofy kolejowej można było uniknąć? Sprawdź, czym chwalił się maszynista pociągu, który wykoleił się wczoraj w Hiszpanii.
Tagi: hiszpania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz