Notowania

katastrofa budowlana
29.03.2013 13:29

Katastrofa budowlana w Tanzanii. Nie żyje 15 osób

Wśród ofiar są robotnicy pracujący przy stawianiu budynku, bawiące się na ulicy dzieci i sprzedawcy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Peter Richmond/CC BY 2.0/Flickr)

Co najmniej 15 osób zginęło pod gruzami budowanej kamienicy, która zawaliła się w centrum stolicy gospodarczej Tanzanii - Dar es Salaam. Trwa przeszukiwanie gruzów. Pierwsze doniesienia mówiły o ok. 40 uwięzionych i kilku rannych.

Wśród ofiar są robotnicy pracujący przy stawianiu budynku, bawiące się na ulicy dzieci i sprzedawcy. Komendant policji w Dar es Salaam, Suleiman Kova, powiedział dziennikarzom na miejscu tej katastrofy budowlanej, że wydobyto dotąd tylko dwie żywe osoby.

15-piętrowy budynek, znajdujący się w dzielnicy handlowej i biznesowej Dar es Salaam, zawalił się w piątek około godz. 6.45 czasu polskiego. Do wydobywania poszkodowanych spod gruzów przyłączyli się okoliczni mieszkańcy i pracujący w tej dzielnicy ludzie.

Czytaj więcej w Money.pl
Katastrofa budowlana w Turcji Co najmniej sześć osób zginęło wczoraj wieczorem, gdy zawaliła się jedna ze ścian nośnych i część dachu hali sportowej.
Wywrócił się prom. Nie żyje ponad 60 osób Według służb ratunkowych nie ma już nadziei na uratowanie kogokolwiek spośród 83 osób uznanych za zaginione.
Tagi: katastrofa budowlana, tanzania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz