Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Katastrofa samolotu linii AirAsia. Znaleziono ogon maszyny

0
Podziel się:

Dotychczas wyłowiono ciała 40 osób, z których 16 udało się zidentyfikować. Według Soelistyo sprawą priorytetową pozostaje wydobycie ciał pozostałych 122 ofiar oraz czarnych skrzynek.

Katastrofa samolotu linii AirAsia. Znaleziono ogon maszyny
(PAP/EPA)
bFemadRx

Indonezyjskie ekipy poszukiwawcze znalazły ogon samolotu linii AirAsia, który 28 grudnia runął do morza między Indonezją a Singapurem. W tej części kadłuba powinny znajdować się czarne skrzynki, zawierające nagrania rozmów w kokpicie i parametry lot

Ogon samolotu znaleziono dzisiaj około godz. 5 czasu lokalnego (godz. 23 w Polsce) i natychmiast potwierdzono, że należy on do samolotu AirAsia dzięki umieszczonym na nim literom - powiedział szef indonezyjskiej agencji koordynującej poszukiwania, Fransiskus Bambang Soelistyo.

Dodał, że znaleziono ciało kolejnej ofiary. Dotychczas wyłowiono ciała 40 osób, z których 16 udało się zidentyfikować. Według Soelistyo sprawą priorytetową pozostaje wydobycie ciał pozostałych 122 ofiar oraz czarnych skrzynek.

bFemadRz

Należący do takiego przewoźnika AirAsia Airbus A320-200 ze 162 osobami na pokładzie w niedzielę 28 grudnia runął do Morza Jawajskiego podczas lotu z indonezyjskiego miasta Surabaja do Singapuru.

Podczas feralnego lotu pilot za zgodą kontrolerów ruchu powietrznego zmienił kurs, żeby ominąć front burzowy. Wkrótce potem zwrócił się o zgodę na zwiększenie wysokości do 38 tysięcy stóp (ponad 11 580 metrów). Zgody tej nie otrzymał od razu, ponieważ w pobliżu leciały na tym pułapie inne maszyny. Gdy kilka minut później kontrola lotów zezwoliła mu na zwiększenie wysokości najpierw do 34 tys. stóp (ponad 10 360 metrów), pilot już nie odpowiedział.

Dotychczas wydobyto pięć dużych części wraku, zlokalizowanego w odległości zaledwie 10 kilometrów od miejsca, gdzie utracono z nim kontakt. Jedna z hipotez zakłada, że katastrofa nastąpiła na skutek oblodzenia maszyny. AirAsia to malezyjskie linie lotnicze, które mają swoją filię m.in. w Indonezji.

bFemadRF
Czytaj więcej w Money.pl
Kreml wysyła kolejne dwa IŁy-76 i 72 ludzi W razie potrzeby gotowa jest posłać również helikoptery, które będą mogły przyłączyć się do akcji.
Szef AirAsia: jeszcze nie zlokalizowano wraku Wznowiona rano czasu lokalnego akcja poszukiwawcza została wkrótce zawieszona.
Oblodzenie przcyzyną katastrofy lotu AirAsia? Indonezyjska Krajowa Agencja Meteorologiczna wydała opinię w tej sprawie. Tymczasem służby odnalazły piąty duży element wraku samolotu.
bFemadSa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)