Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Katastrofa samolot AirAsia. Nowe fakty po analizie czarnych skrzynek

0
Podziel się:

Śledczy nie usłyszeli na nagraniach z kokpitu żadnych gróźb w czasie lotu Airbusa A320-200, który leciał z Indonezji do Singapuru.

Katastrofa samolot AirAsia. Nowe fakty po analizie czarnych skrzynek
(PAP/EPA)

Śledczy badający przyczyny grudniowej katastrofy samolotu pasażerskiego AirAsia ze 162 osobami na pokładzie poinformowali, że dotychczasowe badania danych wykluczają zamach terrorystyczny.

Andreas Hananto podkreślił, że grupa 10 śledczych, którym przewodzi, nie usłyszała na nagraniach z kokpitu _ żadnych gróźb _ w czasie lotu Airbusa A320-200, który leciał z Indonezji do Singapuru, a zniknął z radarów obsługi naziemnej 28 grudnia 2014 roku.

_ W krytycznym momencie nagrania pokazują, że pilot był zajęty obsługą samolotu. (...) Nie słyszeliśmy (na nagraniach) żadnych odgłosów strzałów, ani wybuchów. Na razie, w oparciu o przeanalizowane dane, możemy wyeliminować możliwość zamachu _ - dodał śledczy.

Hananto poinformował, że do tej pory przesłuchano całość nagrań z lotu, jednak przetłumaczono do tej pory połowę. Należący do taniego przewoźnika AirAsia airbus runął do Morza Jawajskiego podczas lotu z indonezyjskiego miasta Surabaja do Singapuru.

Urządzenie nagrywające rozmowy w kokpicie i pilotów z kontrolerami lotów zostało odnalezione 13 stycznia niedaleko miejsca, w którym dzień wcześniej wyłowiono pierwszą _ czarną skrzynkę _ - rejestrator parametrów lotu.

Nie wiadomo jeszcze, co było przyczyną katastrofy. Jedna z hipotez zakłada, że spowodowało ją oblodzenie maszyny. Według indonezyjskiej agencji meteorologicznej mogły się do niej przyczynić sezonowe burze w regionie.

Czytaj więcej w Money.pl
Znaleźli część wraku samolotu AirAsia Dotychczas wyłowiono ciała 40 osób, z których 16 udało się zidentyfikować. Według Soelistyo sprawą priorytetową pozostaje wydobycie ciał pozostałych 122 ofiar oraz czarnych skrzynek.
Egzekucja 5 cudzoziemców w Indonezji. Za co? Egzekucji dokonano mimo apeli o ich ułaskawienie.
Ważny werdykt dla latających samolotami Trybunał Sprawiedliwości Unii potwierdził przepisy unijne nakazujące podawanie już od początku transakcji ostatecznej ceny biletu w elektronicznym systemie rezerwacji lotów.
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)