Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kasia tusk
06.04.2012 12:52

Kasia Tusk ma prześladowcę. Przesłuchali potencjalnego sprawcę

Mężczyznę przesłuchali charakterze świadka pouczając, że może odmówić składania zeznań, jeśli ich treść może go narazić na odpowiedzialność karną.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MW/East News)

Przesłuchano mężczyznę, którego Katarzyna Tusk wskazała jako osobę mającą ją nękać. Mężczyznę przesłuchano w charakterze świadka, nie przedstawiono mu zarzutów.

[Na zdjęciu Katarzyna Tusk, córka premiera]

Jak poinformował Tomasz Landowski, zastępca szefa prokuratury w Sopocie, pod której nadzorem prowadzone jest postępowanie w tej sprawie, do przesłuchania doszło w środę poza Trójmiastem. _ Poprosiliśmy o pomoc prawną inną prokuraturę w kraju _ - powiedział Landowski.

Prokurator dodał, że mężczyznę przesłuchano w charakterze świadka pouczając, że może odmówić składania zeznań, jeśli ich treść może go narazić na odpowiedzialność karną. Landowski dodał też, że według zawiadomienia złożonego w tej sprawie nękanie miało trwać _ jeden lub dwa dni _.

Śledczy odmówili informacji o tożsamości osoby, która miała nękać córkę premiera. Według mediów przesłuchanym mężczyzną jest syn znanej osoby z show biznesu.

W ubiegłym tygodniu Komenda Miejska Policji w Sopocie wszczęła dochodzenie ws. możliwości popełnienia przestępstwa stalkingu - uporczywego i natrętnego nękania - wobec córki premiera Katarzyny Tusk.

W polskim systemie prawnym stalking to przestępstwo nowe, funkcjonujące od niespełna roku. Polega ono na uporczywym i natrętnym nękaniu, zazwyczaj przejawiającym się w ciągłych próbach nawiązania kontaktu z drugą osobą, mimo jej wyraźnego sprzeciwu.

Najczęściej za stalking uważa się: uporczywe telefonowanie, wysyłanie sms-ów, e-maili; oczernianie osoby w internecie czy zostawianie informacji pod drzwiami mieszkania. Osobie dopuszczającej się stalkingu grozi kara pozbawienia wolności do trzech lat.

Podinspektor Krzysztof Hajdas z Komendy Głównej Policji poinformował, że od wejścia w życia przepisów ws. stalkingu do lutego 2012 roku złożono w całym kraju ponad tysiąc zawiadomień od osób, które czują się ofiarami tego przestępstwa.

Czytaj więcej o sprawie Kasi Tusk w Money.pl
Nękają córkę Tuska? Jest śledztwo policji Komenda Miejska Policji w Sopocie wszczęła dochodzenie ws. możliwości popełnienia przestępstwa stalkingu wobec córki premiera.
Córka premiera trafiła na policję. Nękają ją Najprawdopodobniej chodzi o blog parodiujący styl córki premiera, pisania o modzie.
Tagi: kasia tusk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz