Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
24.11.2012 18:14

Kary za prowadzenie po pijanemu jeszcze wyższe

O planie zaostrzenia kar za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwym powiadomił dzisiaj premier Rosji Dmitrij Miedwiediew.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartek Chochołowski)

O planie zaostrzenia kar za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwym, w tym o podniesieniu do lat 15 kary więzienia dla kierowców, którzy po pijanemu spowodowali śmierć co najmniej dwóch osób, powiadomił dzisiaj premier Rosji Dmitrij Miedwiediew.

Na swojej stronie internetowej Miedwiediew zapowiedział też, że dla nietrzeźwych kierowców zwiększą się wielokrotnie kary za takie wykroczenia drogowe, jak np. przejazd na czerwonym świetle czy przekroczenie prędkości i inne najbardziej niebezpieczne naruszenia zasad ruchu drogowego; kara za to może wzrosnąć do 500 tys. rubli (ok. 51 tys. zł) w Moskwie i Petersburgu, w pozostałych regionach - do 250 tys. rubli (25,6 tys. zł).

Statystyki mówią, iż w ostatnich latach liczba ofiar śmiertelnych i rannych w wypadkach drogowych maleje, lecz liczby absolutne tragedii na drogach pozostają przerażające - oświadczył Miedwiediew na wideo, które rozpoczynają ujęcia premiera Rosja prowadzącego - w starannie zapiętych pasach - czarny samochód.

Rosja, licząca 143 mln mieszkańców, ma proporcjonalnie do liczby samochodów jeden z najwyższych na świecie wskaźników śmiertelności na drogach. Dzieje się tak głównie z powodu prowadzenia pojazdów w stanie nietrzeźwym i naruszania zasad ruchu drogowego.

Wg danych przytoczonych przez Miedwiediewa w wypadkach drogowych w Rosji w roku 2011 zginęło niemal 28 tysięcy ludzi. Na drogach giną i zostają kalekami dzieci. W roku 2012 w ponad 14 tysiącach wypadków drogowych uczestniczyły osoby niepełnoletnie.

Czytaj więcej w Money.pl
Zaostrzyli kary dla szpiegów i zdrajców Rosyjska Duma przyjęła jednogłośnie w pierwszym czytaniu poprawki do kodeksu karnego, które m.in. zaostrzają kary za szpiegostwo i ujawnienie tajemnicy państwowej oraz poszerzają wykaz działań określanych jako zdrada państwa.
Putin mści się za protesty. Drakońskie kary 600 tysięcy rubli kary, zakaz zasłaniania twarzy podczas imprez masowych i ściganie internautów - taka będzie nowa ustawa.
Rosyjska policja w akcji. Dziesiątki zatrzymań Moskiewska policja zatrzymała pod gmachem Dumy 20 demonstrantów sprzeciwiających się zaostrzeniu kar za łamanie przepisów o zgromadzeniach.
Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz