Notowania

kardynał
14.03.2013 13:30

Kardynał ujawnia tajemnice Franciszka. Przyjedzie do Polski?

Zdaniem metropolity krakowskiego Stanisława Dziwisza, wybór Jorge Maria Bergoglia zaskoczył i zapowiada zmiany. Papież przyjedzie do Polski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(C. LARUFFA / Splash News/EAST NEWS)

Metropolita krakowski, kardynał Stanisław Dziwisz powiedział polskim dziennikarzom w Rzymie, że wybór Jorge Maria Bergoglia to _ wybór zaskakujący i zapowiadający zmiany _. _ Ja widzę tu wiosnę Kościoła _ - wyznał. * *Zapowiedział, że polscy kardynałowie zaproszą papieża Franciszka do Polski na następne Światowe Dni Młodzieży i z okazji 1050-lecia chrztu Polski.

W jego imieniu, Franciszek, zawiera się cały program pontyfikatu - dodał kard. Dziwisz. _ Ma wszystko przemyślane i chyba wie, czego świat oczekuje od papieża _ - stwierdził metropolita krakowski.

Metropolita warszawski, kard. Kazimierz Nycz wyraził zadowolenie, że wybrano kogoś, kogo nie uważano za faworyta. Ujawnił, że odwiedził kard. Bergoglia w Buenos Aires. _ Mieszkał w bloku, wśród zwykłych ludzi _ - zauważył.

Kardynał Stanisław Dziwisz zapowiedział, że prawdopodobnie już w piątek polscy kardynałowie zaproszą papieża Franciszka do Polski na następne Światowe Dni Młodzieży i z okazji 1050-lecia chrztu Polski."Będziemy prosić, aby przyjechał na Światowe Dni Młodzieży do Polski, następne po Rio de Janeiro" - podkreślił kard. Dziwisz podczas spotkania z polskimi dziennikarzami w Domu Polskim im. Jana Pawła II w Rzymie. _ Myślę, że nam nie odmówi _ - dodał.

_ To człowiek Jana Pawła II _ - oświadczył kardynał Dziwisz. _ Jan Paweł II i kardynał Bergoglio bardzo zgadzali się w sprawie teologii wyzwolenia _ - ocenił, podkreślając, że kardynał z Argentyny nie widział rozwiązania spraw społecznych na drodze marksizmu.

Metropolita warszawski, kardynał Kazimierz Nycz wyraził przekonanie, że ewentualna wizyta w Polsce, z okazji 1050-lecia chrztu Polski przypadającego w 2016 roku _ nadrobi dług historii _, gdy na Tysiąclecie władze PRL nie zgodziły się na obecność Pawła VI.

Kardynał Dziwisz powiedział, że wybór Jorge Maria Bergoglia to _ wybór zaskakujący i zapowiadający zmiany _. _ Ja widzę tu wiosnę Kościoła _ - wyznał. W jego imieniu, Franciszek, zawiera się cały program pontyfikatu - dodał kard. Dziwisz.

_ Ma wszystko przemyślane i chyba wie, czego świat oczekuje od papieża _ - podkreślił metropolita krakowski. Kard. Nycz wyraził zadowolenie, że wybrano kogoś, kogo nie uważano za faworyta. Ujawnił, że odwiedził kard. Bergoglia w Buenos Aires. Mieszkał w bloku, wśród zwykłych ludzi - zauważył.

Kard. Dziwisz pytany o plany reformy Kurii Rzymskiej stwierdził: _ Kuria Rzymska nie jest diabłem, nie jest taka zła _.

Czytaj więcej w Money.pl
Tak polscy biskupi oceniają nowego papieża Kościół w Polsce z wdzięcznością i nadzieją przyjmuje wybór Waszej Świątobliwości na Stolicę Piotrową - napisali uczestnicy Konferencji Episkopatu.
Takiego papieża jeszcze nie było Żadnej czerwonej peleryny, tylko prosta biała sutanna i piuska, papieskie minimum - oto skromny styl papieża Franciszka.
Tagi: kardynał, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz