Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kardynał dziwisz
29.01.2014 11:47

Kardynał Dziwisz apeluje o zwrot relikwii Jana Pawła II

Poszukiwania prowadzą karabinierzy, wszczęto też dochodzenie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AGENCJA SE/East News)

Na łamach dziennika Il Messaggero były osobisty sekretarz papieża Polaka powiedział zwracając się do sprawców kradzieży relikwii z kościoła w górach w Abruzji we Włoszech: Proszę was, zwróćcie ją przed kanonizacją Jana Pawła II. Poszukiwania prowadzą karabinierzy, wszczęto też dochodzenie.

_ - Mam głęboką nadzieję, że ten, kto ukradł relikwię, odda ją _ - dodał kardynał Dziwisz. _ Modlę się - dodał - by nawróciło się sumienie tej osoby i by postanowiła ją zwrócić _.

Arcybiskup krakowski wyznał, że kiedy dowiedział się o kradzieży, nie mógł w to uwierzyć i nie potrafi wytłumaczyć, jak mogło do tego dojść. - _ Może to tylko akt wandalizmu _ - stwierdził kardynał Dziwisz.

Podkreślił: _ Relikwia nie ma żadnej wartości handlowej, lecz jedynie ogromną wartość uczuciową, związaną z czcią tylu wiernych _. - _ Choć historia Kościoła, jak dobrze wiemy, jest pełna kradzieży obiektów sakralnych, po raz pierwszy ukradziona została relikwia umiłowanego papieża Wojtyły. To ciężki cios dla nas wszystkich _ - powiedział krakowski kardynał.

Relikwiarz skradziono z niestrzeżonego górskiego kościółka w osadzie San Pietro della Ienca w masywie Gran Sasso, niedaleko L'Aquili. Wcześniej o jego zwrot zaapelował też arcybiskup tego miasta Giuseppe Petrocchi.

Czytaj więcej w Money.pl
Nie będzie kanonizacji Jana Pawła II? Wkrótce wybranym do kanonizacji przypadkiem - którego szczegóły nie są znane - zajmie się w kongregacji komisja lekarzy.
Franciszek przyznaje, że jest grzesznikiem Papież skrytykował też media, mówiąc, że informują o złych wydarzeniach w Kościele, a nie o jego zasługach.
Papież chce więcej miejsca dla kobiet Podczas spotkania ze stowarzyszeniem Włoskie Centrum Kobiece wyraził radość, że dzielą one część obowiązków duszpasterskich z księżmi i mają wkład w refleksję teologiczną.
Tagi: kardynał dziwisz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz