Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
czechy
14.01.2013 22:30

Kara więzienia dla 7 członków siatki fałszerzy dokumentów

Czterem z nich zarzucono w akcie oskarżenia współpracę z islamską organizacją Dżamaat Szariat i wspieranie terroryzmu na Północnym Kaukazie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mikdam/Dreamstime)

Sąd w Pradze skazał w poniedziałek na kary od trzech do pięciu lat więzienia siedmiu członków międzynarodowej siatki fałszerzy dokumentów, przeznaczonych dla Dagestańczyków mieszkających w Niemczech i związanych z grupami przestępczymi.

Dwóch Bułgarów, Mołdawianin i czterech Dagestańczyków zostało oskarżonych o podrobienie i rozprowadzenie w latach 2008-2010 kilkudziesięciu dowodów tożsamości przeznaczonych dla Dagestańczyków.

Czterem z nich zarzucono w akcie oskarżenia współpracę z islamską organizacją Dżamaat Szariat (Jamaat Sharia) i wspieranie terroryzmu na Północnym Kaukazie. Sąd ostatecznie z braku dowodów oddalił ten zarzut i przekwalifikował go na przynależność do zorganizowanej grupy przestępczej. Podkreślił, że choć to możliwe, że część dokumentów mogła trafić w ręce terrorystów, nie jest to tożsame ze wspieraniem terroryzmu.

Czytaj więcej w Money.pl
Obwiniają kataryniarza o nielegalny handel Kataryniarz twierdzi, że niczego nie sprzedawał i ma zezwolenie na swoją działalność, której częścią jest loteria fantowa.
Dostanie 177 tys. zł za 16 miesięcy aresztu To zadośćuczynienie dla Roberta W., za niesłuszny pobyt w celi pod zarzutem zabójstwa.
Znęcał się nad 2,5 latkiem. Posiedzi 5 lat Utrzymany został również orzeczony w I instancji 6-letni zakaz kontaktowania się mężczyzny z dzieckiem.
Tagi: czechy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz