Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kara śmierci w USA. Egzekucja skazańca trwała prawie dwie godziny

0
Podziel się:

Adwokaci skazańca twierdzą, że tak długie wykonywanie kary naruszyło prawo do egzekucji bez okrucieństwa.

Kara śmierci w USA. Egzekucja skazańca trwała prawie dwie godziny
(Dorota Ziemkowska/Money.pl)

W amerykańskim stanie Arizona prawie dwie godziny trwała wczoraj egzekucja skazanego na śmierć za podwójne morderstwo Josepha Wooda. Mężczyzna dostał śmiertelny zastrzyk, który jednak przez ponad godzinę nie zadziałał.

Gubernator Arizony Janice Brewer nakazała dokonanie pełnego przeglądu procedur egzekucji, zaznaczając jednocześnie, że Wood _ zmarł zgodnie z prawem _.

Adwokaci skazańca twierdzą, że tak długie wykonywanie kary naruszyło prawo do egzekucji bez okrucieństwa. Po tym, jak Wood _ przez ponad godzinę sapał i charczał _ zawnioskowali o wstrzymanie egzekucji - informuje BBC.

Zdaniem gubernator Brewer, która powołuje się na świadków i opinię służb medycznych, _ więzień nie cierpiał _.

Egzekucja powinna była trwać 10 minut - powiedział adwokat Wooda. Według prokuratury procedura wykonywania wyroku rozpoczęła się o godzinie 13.52 czasu lokalnego (godz. 22.52 czasu polskiego), a Wood zmarł o 15.49, czyli godzinę i 57 minut po wstrzyknięciu mu trucizny.

Joseph Wood został skazany na śmierć w 1989 roku za zamordowanie swej byłej partnerki i jej ojca.

Czytaj więcej w Money.pl
Dom się zawalił. Projektanci rozstrzelani Bezpośrednie przyczyny katastrofy nie są znane, lecz istnieją podstawy, by sądzić, że wina spoczywa na robotnikach i kierownikach robót, którzy kradli z budowy gmachu stal i cement, by je sprzedać na czarnym rynku.
Skazaniec konał 15 minut. Kontrowersje Adwokaci skazanego bezskutecznie próbowali zapobiec egzekucji, wskazując, że istnieje ryzyko, iż nowa mieszanka zada skazanemu ogromne cierpienie: będzie dusił się w bólach i przerażeniu.
Wykonali kolejne dwa wyroki śmierci Egzekucje w Japonii wykonano na 55-letnim Mitsuo Fujishimie i 63-letnim Ryoji Kagayamie. Obaj byli dwukrotnymi mordercami. _ - To były brutalne przestępstwa _- zapewnił japoński minister sprawiedliwości.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)