Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kara śmierci dla ministra rządu Kadafiego

0
Podziel się:

Ahmed Ibrahim został uznany winnym podżegania do przemocy względem rebeliantów podczas powstania, które wybuchło w 2011 roku.

Na zdj. Ahmed Ibrahim
Na zdj. Ahmed Ibrahim (PAP/EPA/Ayman al-Sahli)
bEEMusgR

Ahmed Ibrahim został uznany winnym podżegania do przemocy względem rebeliantów podczas powstania, które wybuchło w 2011 roku.

W rządzie dyktatora piastował ważne stanowiska, między innymi ministra edukacji. Wpadł w ręce rebeliantów w rodzinnym mieście Kadafiego, Syrcie. Według medialnych doniesień, miał tam wzywać mieszkańców do formowania zbrojnych gangów, które walczyłyby z powstańcami.

Władze Libii chciałyby pociągnąć do odpowiedzialności karnej rodzinę Kadafiego i jego otoczenie, jednak działacze praw człowieka mają wątpliwości, czy ich procesy spełniałyby standardy międzynarodowe. W sierpniu przed sądem ma stanąć syn dyktatora, Saif al-Islam Gaddafi, który również pełnił ważne stanowisko w reżimie.

bEEMusgT
Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/m77925.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/libia;masowa;ucieczka;wiezniow;w;bengazi,33,0,1354017.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Masowa ucieczka przestępców z więzienia Ponad tysiąc osadzonych w więzieniu w Bengazi we wschodniej Libii dziś z niego zbiegło. Większość odbywała wyroki za poważne przestępstwa - poinformowały libijskie siły bezpieczeństwa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/m77913.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ariel;castro;nie;przyznaje;sie;do;winy,38,0,1348134.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Usłyszał 977 zarzutów. Będzie kara śmierci? Oskarżony o uprowadzenie, uwięzienie i wielokrotne gwałcenie trzech kobiet w Cleveland, stanął dzisiaj po raz kolejny przed sądem. W rozszerzonym akcie oskarżenia postawiono mu 977 zarzutów. Grozi mu kara śmierci.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/120/m148600.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kara;smierci;dla;czterech;mezczyzn;za;handel;narkotykami,4,0,1344004.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Kara śmierci za handel narkotykami Skazana czwórka mężczyzn miała wprowadzić na rynek 50 kg heroiny.
bEEMushu
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)