Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kara śmierci
06.02.2014 23:37

Kara śmierci dla 21 osób. Mają jeszcze szansę na obronę

Sąd kasacyjny przyjął apelację skazanych w zeszłym roku uczestników zamieszek po meczu piłkarskim z 1 lutego 2012 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mikdam/Dreamstime)

Sąd w Kairze nakazał ponowny proces 21 skazanych na śmierć uczestników zamieszek po meczu piłkarskim, w których w 2012 roku zginęły 74 osoby - podały źródła sądowe.

Sąd kasacyjny przyjął apelację skazanych w zeszłym roku uczestników zamieszek po meczu piłkarskim z 1 lutego 2012 roku.

Doszło do nich po meczu między zespołami Al-Masry z Port Saidu i Al-Ahly z Kairu. Wiele osób zostało zadeptanych na śmierć, a kilkaset - rannych. Wydanie w styczniu 2013 roku, w czasie prezydentury obalonego w lipcu prezydenta Mohammeda Mursiego, wyroków śmierci doprowadziło do wybuchu nowych zamieszek.

W marcu 2013 roku sąd utrzymał wyroki śmierci dla 21 skazanych. Spośród pozostałych 52 oskarżonych pięć osób skazano na kary dożywotniego więzienia, a 28 osób, w tym siedmiu policjantów, uniewinniono. Pozostali oskarżeni usłyszeli krótsze wyroki więzienia. Był wśród nich były zwierzchnik sił bezpieczeństwa w Port Saidzie gen. Esam Samek, który został skazany na 15 lat więzienia.

Czytaj więcej w Money.pl
21 osób na karę śmierci! Wyrok podtrzymany Sąd w Kairze utrzymał dzisiaj karę śmierci dla 21 uczestników zamieszek po meczu piłkarskim, w których w 2012 roku zginęło ponad 70 osób.
Mursi przed sądem za śmierć demonstrantów Odsunięty od władzy przez wojsko prezydent Egiptu został przetransportowany do sądu w Kairze, gdzie wznowiono jeden z jego czterech procesów.
Islamiści na Facebooku? Są zatrzymania W Egipcie aresztowano 11 członków zdelegalizowanego Bractwa Muzułmańskiego, oskarżonych o prowadzenie na Facebooku stron zachęcających do stosowania przemocy wobec policji.
Tagi: kara śmierci, kara śmierci, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz