Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
schettino
10.04.2012 23:33

Kapitan statku Costa Concordia pozostanie w areszcie domowym

Prokuratura zarzuca kapitanowi statku Costa Concordia doprowadzenie do katastrofy wycieczkowca, w której u brzegów wyspy Giglio 13 stycznia zginęły 32 osoby.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)

Włoski Sąd Najwyższy podtrzymał wcześniejsze ustalenia. Prokuratura zarzuca kapitanowi statku Costa Concordia doprowadzenie do katastrofy wycieczkowca, w której u brzegów wyspy Giglio 13 stycznia zginęły 32 osoby.

Sąd najwyższej instancji odrzucił dwa wnioski o uchylenie aresztu domowego, złożone zarówno przez prokuraturę, jak i obronę Schettino.

Prokuratura wnioskowała o ponowne osadzenie kapitana w więzieniu, gdzie przebywał zaraz po katastrofie. Obrona zaś domagała się wypuszczenia go na wolność, gdyż - jak argumentowała - nie istnieje groźba matactwa ze strony podejrzanego.

Schettino postawiono też zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci, ucieczki z pokładu, próby ukrycia wypadku przed władzami morskimi i doprowadzenia do zniszczeń w środowisku naturalnym. Łącznie grozi mu 15 lat więzienia.

Czytaj więcej w Money.pl
Proces w sprawie Concordii w teatrze Tylko w nim może pomieścić się ponad 4200 osób, które były na pokładzie wycieczkowca.
To zeznania kapitana Schettino Dowódca Costa Concordia, wyznaje co działo się po zderzeniu ze skałą.
Kapitan Concordii posiedzi. W swoim domu Prokurator Francesco Verusio powiedział po trzygodzinnym przesłuchaniu, że przedstawiona przez kapitana wersja wydarzeń nie zmienia stawianych mu zarzutów.
Tagi: schettino, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz