Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kapitan rządowego tupolewa nie chciał lecieć do Smoleńska

0
Podziel się

Pilot TU-154M nie otrzymał aktualnego stanu pogody. Pokłócił się z dowódcą sił powietrznych.

Kapitan rządowego tupolewa nie chciał lecieć do Smoleńska
(Hiuppo/CC/Wikipedia)
bEhbmUaJ

Śledczy badają nowy wątek w śledztwie dotyczącym katastrofy smoleńskiej. Rzecznik Naczelnej Prokuratury Wojskowej pułkownik Zbigniew Rzepa poinformował, że prokuratorzy mają nagranie video z kamery przemysłowej z wojskowego lotniska Okęcie z 10 kwietnia ubiegłego roku. Widać na nim emocjonalną rozmowę dowódcy sił powietrznych generała Andrzeja Błasika z dowódcą załogi TU 154M kapitanem Arkadiuszem Protasiukiem

Pułkownik Rzepa powiedział telewizji TVN24, że nagranie sprzed wylotu do Smoleńska samolotu z prezydentem Lechem Kaczyńskim jest obecnie analizowane przez Komisję Badań Wypadków Lotniczych. Nagranie zawiera tylko obraz.

POSŁUCHAJ PUŁKOWNIKA RZEPY:

Informację tę potwierdziła w TVN24 rzeczniczka MSWiA Małgorzata Woźniak.

bEhbmUaL

POSŁUCHAJ MAŁGORZATY WOŹNIAK:

TVN24 ustalił, że zeznania pracowników Okęcia i osób, które w nim 10 kwietnia przebywały, są rozbieżne. Część osób twierdzi, że pilot Arkadiusz Protasiuk - po tym, jak nie otrzymał aktualnego stanu pogody w Smoleńsku - pokłócił się przed wejściem głównym z dowódcą Sił Powietrznych. Pilot nie chciał lecieć - o czym mieli zeznać pracownicy portu lotniczego i inni świadkowie. Generał Andrzej Błasik miał udzielić podwładnemu ostrej reprymendy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/252/t20476.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/poslowie;obejrzeli;film;ze;smolenska,135,0,783751.html) Posłowie obejrzeli film ze Smoleńska Materiał operatora TVP został zaprezentowany na posiedzeniu zespołu posła Macierewicza.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/205/t100813.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/guardian;o;smolensku;wielkoduszna;reakcja;rosjan,151,0,783511.html) "Guardian" o Smoleńsku: Wielkoduszna reakcja Rosjan Prof. Ash podkreśla, że rosyjskie śledztwo ws. katastrofy pokazuje zmianę nastawienia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/254/t94462.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/matka;prezydenta;nie;przyjmie;250;tys;zl,29,0,775197.html) Matka prezydenta nie przyjmie 250 tys. zł Jadwiga Kaczyńska nie przyjmie zadośćuczynienia za tragiczną śmierć swojego syna.
bEhbmUbm
wiadomości
kraj
KOMENTARZE
(0)