Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kanonizacja Jana Pawła II. Watykan rozpoczął przygotowania

0
Podziel się:

Ignazio Marino zapewnił, że władze miasta czuwać będą nad ruchem kołowym i zatroszczą się o zakwaterowanie pielgrzymów.

Kanonizacja Jana Pawła II. Watykan rozpoczął przygotowania
(Eric Draper/public domain)

W przygotowaniach do kanonizacji Jana Pawła II - i Jana XXXIII - władze Rzymu współpracować będą z Watykanem. Zapowiedział to burmistrz Wiecznego Miasta Ignazio Marino, wyjaśniając, skąd wzięła się liczba pięciu milionów uczestników tego wydarzenia, która pojawiła się ostatnio w mediach.

Współpracować będą ze sobą dwie grupy operacyjne. Jedna powołana przez ratusz na Kapitolu, druga za Spiżową Bramą. Na jej czele stanie watykański sekretarz stanu, arcybiskup Pietro Parolin, ponieważ - jak wyjaśnił burmistrz Marino - chodzi o wydarzenie historyczne na skalę planetarną.

W krótkim odstępie czasu - w Drodze Krzyżowej papieża Franciszka w rzymskim Koloseum, następnie w uroczystościach związanych z Wielkanocą oraz w kanonizacji dwóch papieży - weźmie udział łącznie pięć milionów osób, powiedział burmistrz stolicy Włoch.

Wcześniej on sam i jego współpracownicy - a za nimi środki przekazu - mówiły o pięciu milionach pielgrzymów, którzy przyjadą tu 27 kwietnia, co wydawało się wszystkim pewną przesadą. Ignazio Marino zapewnił, że władze miasta czuwać będą nad ruchem kołowym i zatroszczą się o zakwaterowanie pielgrzymów.

Czytaj więcej w Money.pl
Papież potępił próżność i narcyzm księży W kazaniu w Domu świętej Marty papież mówił dzisiaj, że kapłani są skoncentrowani na rzeczach sztucznych i pretensjonalnych. Skrytykował też księży - biznesmenów i kombinatorów.
Papież pilnie udał się dziś do szpitala. Po co? Benedykt XVI, który - jak sam powiedział - pozostaje ukryty dla świata, po raz drugi opuścił teren Watykanu.
Papież łagodzi podejście do homoseksualistów? Franciszek uważa, że trzeba zastanowić się jak głosić ewangelię dzieciom z takich związków, by nie odstraszać ich od Kościoła.
Kanonizacja JP II wydarzeniem roku w Kościele Uroczystość będzie prawdopodobnie rekordowa pod względem liczby uczestników.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)