Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kanonizacja Jana Pawła II. W tym roku jej nie będzie?

0
Podziel się:

Wkrótce wybranym do kanonizacji przypadkiem - którego szczegóły nie są znane - zajmie się w kongregacji komisja lekarzy.

Kanonizacja Jana Pawła II. W tym roku jej nie będzie?
(C. LARUFFA / Splash News/EAST NEWS)
bFeWOWyJ

Metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz powiedział, że nie rozmawiał z papieżem Franciszkiem na temat kanonizacji Jana Pawła II. Tak skomentował doniesienia Ansy, jakoby papież zapewnił go, że kanonizacja możliwa jest w październiku._ _

_ Nie rozmawialiśmy na temat kanonizacji ze względu na powagę tej sprawy _ - podkreślił kard. Dziwisz. Wyraził opinię, że tak złożona kwestia wymagałaby specjalnego spotkania, a nie krótkiej rozmowy z papieżem.

W lutym w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych złożono dokumentację wybranego sygnału o możliwym cudzie uzdrowienia za wstawiennictwem Jana Pawła II. Prefekt kongregacji kardynał Angelo Amato powiedział 20 lutego: _ Sprawa postępuje bardzo dobrze _.

bFeWOWyL

Wkrótce wybranym do kanonizacji przypadkiem - którego szczegóły nie są znane - zajmie się w kongregacji komisja lekarzy. Potem do analiz przystąpi komisja teologów, a następnie kardynałów. To zaś oznacza co najmniej kilka miesięcy pracy.

Dominuje przekonanie, że kanonizacja wydaje się bardziej prawdopodobna w przyszłym roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Kanonizacja Jana Pawła II bez zmian Przekonuje o tym pracownik Kongregacji ds. Kanonizacyjnych jezuita o. Hieronim Fokciński z Rzymu.
Brak przepisów przeszkodzi w konklawe? Wzmiankę o tym znajdujemy jedynie w publikacji Urzędu Papieskich Celebracji Liturgicznych.
Pomnik Jana Pawła II nadal budzi kontrowersje Nie wszystkich rzymian przekonała poprawiona wersja pomnika Jana Pawła II, stojącego w Wiecznym Mieście przed dworcem kolejowym Termini.
bFeWOWzm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)