Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kanonizacja Jana Pawła II. Jak szykuje się Warszawa?

0
Podziel się:

Większość wydarzeń zorganizowanych będzie na placu Piłsudskiego i przed Świątynią Opatrzności Bożej.

Kanonizacja Jana Pawła II. Jak szykuje się Warszawa?
(Eric Draper/public domain)

W całym kraju zaplanowano wiele uroczystości, które mają przygotować Polaków do kanonizacji. Specjalny program kulturalno-religijny zaproponowały samorząd i Kościół w Warszawie.

Większość wydarzeń zorganizowanych będzie na placu Piłsudskiego i przed Świątynią Opatrzności Bożej. Przygotowanie rozpocznie piątkowy koncert pamięci o Janie Pawle II na placu Piłsudskiego. Wystąpią znakomici między innymi T.Love, Voo Voo, Raz Dwa Trzy, Mela Koteluk, Urszula i Pectus.

Dzień później w tym samym miejscu będzie wspólne czuwanie. Oprócz koncertów, będą spotkania modlitewne i te poświęcone nauczaniu papieża.

Tak przyjaciele wspominają Jana Pawła II

27 kwietnia specjalny rodzinny program kanonizacji przygotowuje Centrum Opatrzności Bożej. Zarówno na placu Piłsudskiego, jaki i przed Centrum Opatrzności Bożej, razem z innymi można też będzie śledzić transmisje z Watykanu.

Czytaj więcej w Money.pl
Rzym ogranicza ruch, wprowadza kontrole Policjanci i karabinierzy udający pielgrzymów podchodzą do oszustów, których łatwo rozpoznać po tym, że mają teczki wypełnione fikcyjnymi kompletami biletów i ofert turystycznych.
Rzym wyda na papieży nawet 8 mln euro Przyjęcie ogromnej fali pielgrzymów może sporo kosztować _ Wieczne Miasto _, które już zwróciło się z prośbą o pomoc do premiera Włoch.
Kanonizacja nie tylko Jana Pawła II Wielu uczestników modlitewnego czuwania, które rozpoczęło się o godz. 21, przyszło na plac z biało-czerwonymi flagami, uwagę zwracał latawiec wykonany z balonów doczepionych do kilkumetrowej polskiej flagi z napisem Jan Paweł II.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)