Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory w usa
09.08.2012 06:10

Kandydat na prezydenta USA przyczynił się do śmierci?

Nie sądzę, by Mitt Romney zdawał sobie sprawę, co zrobił ludziom.

Podziel się
Dodaj komentarz
(willwhitedc/CC/Flickr)

Kampania przed wyborami w USA staje się coraz bardziej brutalna. W jednym z telewizyjnych spotów prezydent Barack Obama zarzucił republikańskiemu rywalowi Mittowi Romneyowi, że przyczynił się do śmierci kobiety, żony pracownika jego firmy. GOP odrzuca zarzuty.

W ogłoszeniu przytacza się historię Joe Soptica, pracownika przedsiębiorstwa GST Steel. Zbankrutowało ono w 2001 r., kiedy przejęła je firma inwestycyjna Bain Capital kierowana w latach 90. przez Romneya.

W spocie Demokratów Soptic opowiada, że tracąc pracę stracił również ubezpieczenie zdrowotne dla swojej rodziny. Mówi, że zaraz potem jego żona zachorowała na raka i umarła, a na koniec oświadcza: _ Nie sądzę, by Mitt Romney zdawał sobie sprawę, co zrobił ludziom _.

Konserwatywne media, m.in. telewizja Fox News, zwróciły uwagę, że w ogłoszeniu jest wiele nieścisłości i naciągania faktów.

W 2001 r. - przypominają - Romney nie był już de facto szefem Bain Capital, chociaż jego nazwisko wciąż figurowało jako jej dyrektora; zajmował się wtedy organizacją Igrzysk Olimpijskich w Salt Lake City. Zwracają też uwagę, że żona Soptica zmarła dopiero w 2006 r., a więc w 5 lat po zamknięciu firmy GST Steel, gdzie jej mąż pracował.

Rzecznik Romneya, Ryan Williams, powiedział, że sojusznicy Obamy nadal posługują się _ nieuczciwymi atakami personalnymi, aby ukryć godny pożałowania dorobek administracji w tworzeniu miejsc pracy _.

Pytany o kontrowersyjne ogłoszenie rzecznik Białego Domu Jay Carney udzielał wymijających odpowiedzi.

Romney przebywał wczoraj w stanie Iowa, gdzie Obama zamierza wkrótce przybyć na trzydniowy objazd autobusem.

Podobnie jak poprzedniego dnia republikański kandydat krytykował prezydenta za jego zarządzenie w sprawie zasiłków dla bezrobotnych, które - jak twierdził - będzie zachęcać ich do życia na garnuszku państwa bez dalszego szukania pracy.

Romney oskarżył Obamę, że promuje _ kulturę zależności _ od rządu federalnego, sprzeczną z _ duchem Ameryki, duchem niezależności _.

Czytaj więcej w Money.pl
Jest zagrożeniem dla Niemiec, ale go nie tkną Nie można go deportować, bo ożenił się z Niemką.
"Obama forsuje socjalistyczną politykę" Prezydent powraca do skompromitowanej polityki rozdawnictwa dla biednych - oskarża Mitt Romney w swych przedwyborczych klipach.
Podatki pogrążą przeciwnika Obamy? Oskarżają republikańskiego kandydata na prezydenta, że nie zapłacił części należnych podatków i ukrywa swoje dochody w rajach podatkowych.
Obama atakuje Romneya. Broń to podatki Barack Obama i Mitt Romney podróżują po kraju spotykając się z wyborcami.
Tagi: wybory w usa, romney, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz