Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory w polsce
21.05.2013 08:49

Kandydaci na szefa PO. "Powinni szybko ogłosić decyzję o starcie"

Grzegorz Schetyna i Jarosław Gowin nie wykluczają startu w wyborach. - Czekamy na ich deklarację - mówi rzecznik rządu Paweł Graś.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Iwańczuk/Reporter)

Rzecznik rządu Paweł Graś uważa, że potencjalni kandydaci na stanowisko szefa PO powinni szybko ogłosić swoją decyzję o ewentualnym starcie w tych wyborach. Jak ocenił, wówczas _ wszystko byłoby jasne _.

Startu w jesiennych wyborach przewodniczącego PO nie wykluczają: wiceszef PO Grzegorz Schetyna i b. minister sprawiedliwości Jarosław Gowin._ - Czekamy na ich deklarację, na razie zapowiadają, że kiedyś takie deklaracje złożą. Byłoby dużo prościej, gdyby te deklaracje padły wcześniej, bo wtedy byłoby wszystko jasne, wiadomo by było na czym stoimy _ - powiedział Graś dzisiaj w TVP Info, pytany o kandydatury Schetyny i Gowina na funkcję szefa PO.

Dopytywany, czy Schetyna i Gowin powinni już teraz ogłosić swoją decyzję w sprawie kandydowania, rzecznik rządu powiedział: _ Myślę, że tak, jeśli ktoś ma rzeczywiście ambicję, żeby ubiegać się o szefostwo Platformy, to powinien z otwartą przyłbicą stanąć i powiedzieć: "tak, mam taką, a nie inną wizję, mam takie pomysły, chcę z tymi pomysłami iść do wyborów, zwrócić się do delegatów i walczyć o swoją pozycję" _.

Premier Donald Tusk na razie jako jedyny polityk PO ogłosił swój start w wyborach na szefa partii w 2014 roku. Schetyna zapowiedział, że decyzję, czy wystartuje podejmie na jesieni. Gowin powiedział, że wkrótce poinformuje o swoich planach.

_ - Działacze Platformy na różnych szczeblach budują swoją pozycję, walczą o zwolenników, czasem starają się wbić szpilę w jakiegoś swojego przeciwnika, to są normalne działania, nie mają większego wpływu na funkcjonowania partii jako całości _ - ocenił Graś.

Rzecznik rządu poinformował też, że w najbliższych dniach odbędzie się specjalne posiedzenie zarządu PO, poświęcone m.in. ostatnim przegranym przez Platformę wyborom lokalnym. Chodzi o przegrane przez PO: wybory uzupełniające do Senatu w Rybniku, referendum w Elblągu i przedterminowe wybory burmistrza i rady miejskiej Żagania._ - Każdy z tych przypadków będziemy osobno omawiać _ - zapowiedział Graś.

Czytaj więcej w Money.pl
"Polska jest w bardzo trudnej sytuacji" Donald Tusk ogłasza nadzwyczajny zjazd Platformy Obywatelskiej. Zapowiada wielkie zmiany.
W sobotę decyzja o wyborach w PO Wybory w PO zaczną się w październiku, a skończą konwencją krajową w lutym 2014 r. Kalendarz w sobotę ma zatwierdzić Rada Krajowa partii.
Schetyna: Mam wpływ na Platformę Wiceszef PO wyjaśnia, czy naprawdę jest liderem wewnętrznej opozycji w partii.
Tagi: wybory w polsce, wybory, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz