Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kancelarie prawne
30.07.2007 12:55

Kancelarie prawne mają mnóstwo pracy

Kancelarie prawne spoza stolicy odczuwają już efekty wzrostu gospodarczego.

Podziel się
Dodaj komentarz

Kancelarie prawnicze spoza stolicy odczuwają już efekty wzrostu gospodarczego. Boom inwestycyjny dociera też do ich regionów. Prawnicy nie narzekają tam na brak pracy i patrzą w przyszłość z optymizmem pisze "Rzeczpospolita".

Instytut Badania Opinii IPSOS przeprowadził ostatnio na zlecenie wydawnictwa Wolters Kluwer sondaż wśród wspólników lokalnych kancelarii prawniczych obsługujących biznes z pięciu województw: lubelskiego, małopolskiego, podlaskiego, pomorskiego i wielkopolskiego.

Jak podaje dziennik, z dobrej koniunktury gospodarczej zaczynają także korzystać kancelarie działające na lokalnych rynkach usług prawniczych. Pod tym względem sytuacja wygląda lepiej w miastach takich, jak Kraków czy Poznań. W Lubelskiem i na Podlasiu wciąż jeszcze zbyt mało rozwinięty biznes ogranicza perspektywy firm prawniczych.

_ "Rynek napędzają przede wszystkim inwestycje w nieruchomości"- ocenia Radosław T. Skowron, partner w krakowskiej kancelarii Kaczor, Klimczyk, Pucher, Wypiór. - Do tej pory koncentrowały się głównie w dużych ośrodkach, by nie powiedzieć, że niemal wyłącznie w stolicy i w Krakowie. Teraz coraz bardziej atrakcyjne stają się takie miasta, jak Katowice czy Rzeszów. _

Zdaniem radcy prawnego Jarosława Jatczaka, wspólnika kancelarii Jasiński i Jatczak z Poznania, rozwój gospodarczy regionu nie oznacza, że jak grzyby po deszczu pojawią się nowe firmy prawnicze. "Wzrost popytu przedsiębiorstw na usługi prawnicze jest równoważony podażą usług istniejących kancelarii" - mówi. "Jednak na pewno przez najbliższe miesiące prawnikom nie powinno brakować pracy" -

Bolesław Stöcker, prowadzący kancelarię radcowską w Rzeszowie też dostrzega przejawy wzrostu gospodarczego. "Nawet u nas, na ścianie wschodniej, drgnęło, na Podkarpacie napływa trochę kapitału" - mówi. "Jest ruch, zakładamy nowe spółki. Kiedyś żyliśmy m.in. z windykacji, których dziś jest coraz mniej, teraz żyjemy z doradztwa dla firm. Ta zmiana struktury zleceń też świadczy o rozwoju.

Tagi: kancelarie prawne, wiadomości, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz