Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kuba
28.09.2014 09:12

Kanadyjski biznesmen skazany na 15 lat więzienia

Raul Castro zapowiadał wielokrotnie, że wykorzenienie powszechnej korupcji jest jednym z najważniejszych wyzwań stojących przed jego krajem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News)

Prezes kanadyjskiej firmy Tokmakijan Group produkującej części samochodowe, 74-letni Cy Tokmakijan, zostal skazany przez sąd w Hawanie na 15 lat więzienia za praktyki korupcyjne - poinformował przedstawiciel firmy.

Według firmy, której siedziba mieści się w Ontario, jej prezes został skazany na podstawie sfabrykowanych zarzutów, które miały na celu skonfiskowanie jej aktywów na Kubie ocenianych na 100 mln dolarów.

W 2011 r. biura firmy na Kubie zostały zrewidowane przez kubańskie służby bezpieczeństwa w ramach kampanii antykorupcyjnej, która objęła również wiele innych zachodnich firm i przedstawicielstw handlowych.

W ramach tej kampanii wydalono dotychczas z Kuby ponad 150 zachodnich biznesmenów oraz wiele małych firm z Europy i Ameryki Południowej.

Associated Press zauważa, że zagraniczni biznesmeni od dawna przyzwyczaili się, że większe lub mniejsze łapówki oraz inne korzyści, takie jak kolacje w luksusowych restauracjach, są nieodłącznym elementem prowadzenia interesów na Kubie.

Prezydent Kuby Raul Castro zapowiadał wielokrotnie, że wykorzenienie powszechnej korupcji jest jednym z najważniejszych wyzwań stojących przed jego krajem.

Czytaj więcej w Money.pl
Kuba wesprze Sierra Leone w walce z ebolą Kuba wyśle do Sierra Leone ponad 160 pracowników służby zdrowia, którzy będą pomagali w zwalczaniu epidemii eboli.
Kuba świętuje 88. urodziny Fidela Castro Dzień urodzin Fidela Castro jest połączony na Kubie z obchodami Międzynarodowego Dnia Młodzieży, przypadającego 12 sierpnia.
Rosja wraca do bazy podsłuchowej na Kubie
Tagi: kuba, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz