Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kampania wyborcza. PiS atakuje premiera

0
Podziel się:

Szef PiS przekonywał, że wybory do PE mogą wpłynąć na kształt nowych władz UE, a silny PiS może odgrywać decydującą rolę w sporze między Europejską Partią Ludową a socjalistami.

Kampania wyborcza. PiS atakuje premiera
(PAP/Stanisław Rozpędzik)

Wszyscy, którzy uwierzą Donaldowi Tuskowi, po raz kolejny zostaną oszukani - przekonywał w Lublinie szef PiS Jarosław Kaczyński. Jeśli ktoś chce zmiany, powinien głosować na PiS - powiedział.

Kaczyński zaznaczył na konferencji w Lublinie, że w ostatnim dniu kampanii odwiedza tzw. ścianę wschodnią i słyszy narzekanie. _ - Ludzie czują się opuszczeni, czują się obywatelami nie pierwszej kategorii, uważają, że ta ziemia została przez premiera Tuska zapomniana _ - mówił.

Lider PiS poruszył kwestię dopłat dla polskich rolników. _ Ciągle mamy nierówne dopłaty. PSL i PO nie potrafiły równych dopłat wywalczyć. Mam już sygnały, że po wyborach zostaną przedstawione nowe zasady rozdzielania dopłat. To będą zasady krzywdzące dla ogromnej części rolników (...). Małe gospodarstwa mają mniej dostawać _ - podkreślił.

Nawiązując do konwencji wyborczej PO z udziałem premiera Donalda Tuska, która odbyła się tego dnia w Katowicach, Kaczyński mówił: _ Tusk jest dzisiaj po drugiej stronie Polski, na zachodzie. Przechwala się. Robi to co zawsze: obiecuje. Tusk oszukuje. Tusk was oszuka. Wszyscy, którzy mu uwierzą, po raz kolejny zostaną oszukani _.

Szef PiS przekonywał, że wybory do PE mogą wpłynąć na kształt nowych władz UE, a silny PiS może odgrywać decydującą rolę w sporze między Europejską Partią Ludową a socjalistami.

Dodał, że wybory do PE wygrane przez PiS pokażą, że _ ludzie w Polsce chcą zmiany, nie chcą, żeby panował bałagan, nadużycia, arogancja władzy _. _ Jeśli ktoś chce, żeby było to kontynuowane, to niech wspiera PO. Jeśli ktoś chce, żeby Polska się zmieniła, jest za zmianami, to powinien wesprzeć PiS _ - powiedział.

Ocenił też, że _ Tusk kryje się przed stoczniowcami, kryje się za zasiekami, ucieka przed górnikami _.

Tusk podczas konwencji wyborczej w Katowicach zwrócił się m.in. do wyborców lewicy o głosowanie w niedzielnych wyborach na PO, żeby _ ratować Polskę przed PiS _.

_ - Tak naprawdę są dwie partie: Prawo i Sprawiedliwość - partia zmiany, patriotyzmu, w tym patriotyzmu gospodarczego - i partia bałaganu, braku patriotyzmu, służenia nie wiadomo komu, czyli Platforma Obywatelska. No, sobie na pewno służą. I to jest wybór, a inni tak naprawdę tylko zakłócają obraz i się po prostu nie liczą _ - powiedział prezes PiS.

Po raz kolejny poparł też kandydującego w wyborach do PE w Lubelskiem z pierwszego miejsca listy PiS prof. Waldemara Parucha. _ Wśród naszych kandydatów, którzy są dobrzy, to jest kandydat zdecydowanie najlepszy, najlepiej przygotowany pod każdym względem i całkowicie lojalny _ - zapewnił Kaczyński.

Paruch przedstawił cele, jakie stawia sobie on oraz PiS do wypełnienia w Lubelskiem po wygraniu wyborów. Wskazał m.in. na budowę dróg ekspresowych, szybkiej kolei oraz lotniska cargo - aby Lublin _ stał się centrum komunikacyjnym Europy środkowej i wschodniej _. Jego zdaniem w Lubelskiem należy też wybudować elektrownię, która będzie zasilana z istniejących tu zasobów węgla, a także odbudować przetwórstwo rolno-spożywcze. _ Bez tych inwestycji nie będzie we wschodniej Polsce nowych miejsc pracy _ - powiedział Paruch.

Z Lublina Kaczyński udał się do Rzeszowa.

Czytaj więcej w Money.pl
9 nijakich ogólników - politycy o gospodarce Unii Sprawdź, co kandydaci chcą robić w Parlamencie Europejskim. Niektóre programy zaskakują.
Od kogo pożyczył Kaczyński? Politycy PO... _ - Rozważamy skierowanie wniosku do prokuratury - _ powiedział szef sztabu PO.
Kandydaci na szefa KE nierozpoznawalni Polacy słabo znają nazwiska nawet obecnych polskich europosłów. Siedmiu na 10 badanych nie potrafi wymienić ani jednego nazwiska.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)